Zapraszamy serdecznie Państwa na podstrony grup przedszkolnych.

Tam - również - zapoznacie się Państwo z przygodami dzielnych przedszkolaków.


październik

2018

 

GRUPA MOTYLKÓW PSZCZELIMI BOHATERAMI!

Grupa 4 i 5 - latków z naszego przedszkola wzięła sobie do serca informację o kłopotach pszczół w naszym kraju oraz na świecie. Przedszkolaki postanowiły nie próżnować i wziąć udział w cyklu zajęć, który pozwoli pomóc przetrwać niezwykle pożytecznym zapylaczom. Swoja działania rozpoczęli od adoptowania 25 pszczół.

Za udział w adopcji oraz rozpowszechnianie informacji o pożyteczności pszczół grupie Motylków nadano tytuł "Pszczelich Bohaterów".

Gratulujemy!

 

 


1

października

2018

 

KONCERT Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA MUZYKI

Nowy miesiąc rozpoczęliśmy muzycznym akcentem. 1 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Muzyki. Z tej właśnie okazji uczniowie zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Salezjańskiej zaprosili nas na koncert muzyczny w ich wykonaniu. Nasi szkolni przyjaciele zaprezentowali przed przedszkolną publicznościąpiosenki pochodzące z filmu "Akademia Pana Kleksa".

Oj miło było posłuchać wpadających w ucho dźwięków!

 

 


27

września

2018

 

MUZYCZNE PRZEDSTAWIENIE "PLAC ARTYSTY SUZAFONISTY"

W czwartkowe popołudnie - 27 września - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" odwiedził niesamowity gość. Nieśmiały słonik - Suzafonik - zaprosił dzieci do udziału w niezwykłej, muzycznej opowieści o małych i wielkich trąbach oraz o tym jak spełniać swoje marzenia.
W czasie spotkania dzieci poznały wygląd  oraz dźwięki, jakie wydobywają z siebie trąbka, waltornia oraz suzafon.

To było niesamowicie muzyczne popołudnie!

 

 


19

września

2018

WARSZTATY "KOCHAMY PSZCZOŁY"

 W środowy poranek - 19 września - przedszkolaki z najstarszych grup odwiedził niezwykły gość. Pani Marzena, pasjonatka pszczół oraz pszczelich opowieści zabrała grupy "Motylków", "Pszczół" oraz "Zajączków" w podróż, w niezwykły mikro świat. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się czym pszczoły się zajmują oraz jak istotne są one dla nas ludzi. Przedszkolaki poznały sposoby zbierania miodu oraz jego rodzaje. Na zakończenie zajęć każdy miał szansę skosztować pszczelego wyrobu, a także stworzyć własną świecę z wosku pszczelego oczywiście.

To był dzień pełen atrakcji!

 

 


14

września

2018

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Od kilku już lat piętnastego dnia września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. W bieżącym roku również i nasze Przedszkole dołączyło do międzynarodowych obchodów tegoż dnia. Grupa "Motylków", w piątek - 14 września - na początku zmierzyła się z kropkową gimnastyką, by tuż po niej stworzyć kolorowe kropkowe dzieła.

 

 


30 - 31

sierpień

2018

 

DNI ADAPTACYJNE W WESOŁEJ LUDWICZCE

W ostatnich dniach sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne. Przyszłe przedszkolaki wspólnie z rodzicami miały okazję do wspaniałej zabawy. Dzięki spotkaniu dzieci i rodzice bliżej poznali przedszkole oraz wychowawczynie.

Zajęcia adaptacyjne już za nami, kolejne maluszki zapraszamy do krainy  „Wesołej Ludwiczki” w przyszłym roku!


Co działo się w naszym Przedszkolu w poprzednich miesiącach można zobaczyć w dziale ARCHIWUM
Zapraszamy!!!