8

czerwca

2019

 

I MIEJSCE - NAGRODA PUBLICZNOŚCI W KONKURSIE LEGO

Przygoda przedszkolaków z "Wesołej Ludwiczki" z klockami LEGO wciąż trwa. Grupa "Motylków" po raz kolejny wzięła udział w konkursie polegającym na przygotowaniu oraz przeprowadzeniu zajęć związanych z Lego Education Duplo.

Przygotowane zajęcia oraz zbudowane w ich czasie lego konstrukcje zachwyciły publiczność konkursową. Pomysł na wykorzystanie Lego Education zaprezentowany przez nasze przedszkolaki, a dotyczący uwolnienia Krainy Szczęśliwości od czaru złego Czarnoksiężnika, zdobył największą ilość głosów i tym samym pierwszą nagrodę w konkursie.

To kolejne wyzwanie LEGO, które udaje się naszym przedszkolakom wygrać.

Gratulujemy!

 

 


6

czerwca

2019

 

"WIOLONCZELA MANUELA"

W czwartkowe popołudnie - 6 czerwca - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" miały przyjemność usłyszeć niezwykłą opowieść o przygodach równie niezwykłej wiolonczeli, która choć piękna i kształtna czysto grać nie potrafiła. Co więcej trochę próżny instrument nie próbował się w ogóle zmienić... Muzyczna historia przeniosła na moment widzów przedszkolnego przedstawienia w niezwykły świat muzyki.

To było niesamowicie muzyczne popołudnie!

 

 


5

czerwca

2019

 

 

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO

5 czerwca przedszkolaki wzięły udział w niecodziennej przygodzie - dzieci uczestniczyły w wyprawie do gospodarstwa agroturystycznego. Podczas wycieczki przedszkolaki mogły się przyjrzeć - z naprawdę bliska - zwierzętom wiejskim. Dzielne maluchy przytulały króliki, głaskały owce, karmiły kozy, przyglądały się świniom oraz krowom.  Dzieci poznały również pracę kowala, a także bawiąc się przetestowały drewniane zabawki rodem z lat dzieciństwa właściciela gospodarstwa.

To był dzień pełen niesamowitych wrażeń!

 

 


3

czerwca

2019

 

DZIEŃ DZIECKA

Przedstawienie przygotowane przez rodziców przedszkolaków to nie koniec niespodzianek z okazji Dnia Dziecka. W poniedziałkowy poranek wszystkie dzieci zebrały się na ogrodzie przedszkolnym, by dać upust swoim twórczym talentom. Zadanie przedszkolaków polegało na namalowanie barwnego świata dziecka. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przenosiły swoje pomysły na folię.

Po ukończeniu kolorowych malowideł przedszkolaki przystąpiły do wesołej zabawy, w której towarzyszyły im bańki mydlane.

To był dzień pełen niespodzianek!

 

 


31

maja

2019

 

 

RODZICE DZIECIOM CZYLI "BAŚNIOWY AMBARAS" W WESOŁEJ LUDWICZCE

Szczególną niespodziankę przedszkolakom z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka postanowili zrobić rodzice grupy 4 i 5 - latków. Mamy i tatusiowe w tajemnicy przed swoimi pociechami przygotowali niesamowity spektakl zatytułowany: "Baśniowy Ambaras". Opowieść o tym, jak książki, bajki i baśnie ważne są w naszym życiu aktorzy amatorzy zaprezentowali na przedszkolnej scenie 31 maja.

Wesoła opowieść, z niezwykle ważnym morałem, bardzo spodobała się dzieciom. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, zaś piosenki ze spektaklu przedszkolaki podśpiewywały do końca przedszkolnego dnia.

 

 


29

maja

2019

 

 

MARSZ ANTYNIKOTYNOWY

"Zajączki" wraz z "Pszczółkami" wybrały się na MARSZ ANTYNIKOTYNOWY ulicami osiedla w ramach zakończenia programu: CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS. Przedszkolaki maszerowały z transparentami,  które zwracały uwagę na szkodliwość palenia,  a także proponowały różnorodne formy zdrowego trybu życia np. „Nie pal tato, nie pal mamo, a weselsze będzie lato !”, "Kiedy palić przestaniecie, zapach kwiatów poczujecie !". Dzięki programowi „Czyste powietrze wokół nas” dzieci zapoznały się mi.n. ze szkodliwymi skutkami palenia, a także ze szkodliwością przebywania w miejscach zadymionych.


28

maja

2019

 

 

FESTYN RODZINNY W "WESOŁEJ LUDWICZCE"

W piątkowe popołudnie, 28 maja, ogród przedszkolny przy Przedszkolu nr 124 opanowali kowboje, kowbojki, Indianie, piraci oraz przedstawiciele innych narodowości. Wszystko to za sprawą Rodzinnego Festynu, który zorganizowano dla przedszkolaków i ich rodzin z okazji Dnia Matki oraz zbliżającego się Dnia Ojca. Rodzinne spotkanie, podobnie jak w latach ubiegłych, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Rodzice każdej z grup przedszkolnych przygotowali dla swoich pociech stoiska z atrakcjami.  Nie lada atrakcją Festynu okazały się odwiedziny alpak - niesamowitych i niezwykle łagodnych zwierząt, które na co dzień "pracują" jako zwierzęcy terapeuci.

Kilka godzin przepełnione mnóstwem atrakcji minęło w oka mgnieniu.

Wszystkim  rodzinom i gościom serdecznie dziękujemy za przybycie  oraz wspaniałą, wspólną zabawę.

 


kwiecień/

maj

2019

 

I MIEJSCE - NAGRODA PUBLICZNOŚCI W KONKURSIE LEGO

Przygoda przedszkolaków z "Wesołej Ludwiczki" z klockami LEGO trwa w najlepsze. Grupa "Motylków" wzięła udział w konkursie polegającym na przygotowaniu oraz przeprowadzeniu zajęć związanych z Lego Education Duplo.

Przygotowane zajęcia oraz zbudowane w ich czasie lego konstrukcje zachwyciły publiczność konkursową. Pomysł na wykorzystanie Lego Education zaprezentowany przez nasze przedszkolaki zdobył największą ilość głosów i tym samym pierwszą nagrodę w konkursie.


10

maja

2019

 

WARSZTATY MYDLARSKIE W WESOŁEJ LUDWICZCE

10 maja nasze Przedszkole odwiedził kolejny niesamowity gość, który zaproponował dzieciom aktywność, jakiej jeszcze w tym roku przedszkolaki nie miały. Tym razem zadaniem dzieci było samodzielne stworzenie niezwykle kolorowych i pachnących mydełek. Każdy z uczestników warsztatów włożył w swoją pracę wiele serca!

 

 


26

kwietnia

2019

 

KOLOROWY I ZDROWY KOROWÓD PRZEDSZKOLAKÓW

26 kwietnia grupy "Pszczół" oraz "Zajączków" wzięły udział w obchodach Dnia Zdrowia. Tego dnia dzieci wyruszyły barwnym korowodem na spacer okolicznymi ulicami. Swoim działaniem przedszkolaki chciały zachęcić napotkanych przechodniów do jedzenia jak największej ilości warzyw i owoców.

W naszym Przedszkolu od kilku lat podejmowane są działania związane z promocją zdrowia, kolorowy marsz przedszkolaków był kolejną z  nich.

 


24

kwietnia

2019

  

PRZEDSZKOLNE STUDIO NAGRAŃ

24 kwietnia nasze przedszkole odwiedził gość, jakiego jeszcze w naszej placówce nie było. Tego dnia przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" odwiedził najprawdziwszy dźwiękowiec. Przedszkolna przygoda z nagrywaniem trwała trochę nieco ponad godzinę. W tym czasie dowiedzieliśmy się czym jest mixer oraz co z jego pomocą możemy stworzyć. Eksperymentowaliśmy z dźwiękami oraz naszymi głosami, by na sam koniec stworzyć najprawdziwszy zespół małych artystów, który wspólnymi siłami nagrał swoją własną przedszkolną piosenkę.

 

 


17

kwietnia

2019

 

MAZURKI WIELKANOCNE

W środowe przedpołudnie odbyły się kulinarne warsztaty z cyklu: „Gotowanie z Wesołą Ludwiczką”. Z okazji zbliżających się świąt Wielkanocnych dzieci pięknie dekorowały świąteczne mazurki. Kulinarna zabawa wyzwoliła wiele radości wśród przedszkolaków i rozwinęła dziecięcą kreatywność. Mazurki okazały się strzałem w dziesiątkę i bardzo wszystkim smakowały!

 

 


2

kwietnia

2019

 

"MÓJ ULUBIONY BOHATER LITERACKI"

Grupa "Motylków" z naszego Przedszkola zdaje sobie sprawę jak ważne jest czytanie. Chociaż dzieci same jeszcze nie czytają, bardzo lubią, gdy ktoś im czyta. Świat bajek i baśni pozwala im przenosić się w krainę wyobraźni i doskonale się przy tym bawić.

"Motylki" przygotowały prace plastyczne przedstawiające swoich ulubionych bohaterów literackich. Prace wezmą udział w konkursie organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci przez DK Jagiellonka.

Trzymamy kciuki za małych twórców!

 


marzec

2019

 

 

"GEOMETRYCZNE CUDAKI"

Matematyczne oraz plastyczne wyzwania naszym przedszkolakom nie są obce. Prace dziewczynek z grupy "Motylków" reprezentować będą nasze Przedszkole w międzyprzedszkolnym plastyczno - matematycznym konkursie organizowanym przez Przedszkole nr 186 w Poznaniu - "Geometryczne Cudaki". Kanciasty krokodyl oraz okrągła gąsienica to geometryczne zwierzaki stworzone przez dziewczynki specjalnie na ten cel.

Trzymamy kciuki, aby pomysłowym twórcom udało się zdobyć konkursowe wyróżnienia!

 


 25

marca

2019

 

MALI NAUKOWCY Z WESOŁEJ LUDWICZKI

W poniedziałkowy poranek przedszkolaki z Wesołej Ludwiczki odwiedzili niecodzienni goście. Tym razem byli to "naukowcy", który zaangażowali dzieci z grup "Biedronek" oraz "Motyli" do wielu interesujących zabaw badawczych. Grupa "Biedronek" zgłębiała tajniki wiedzy dotyczące ludzkiego ciała, natomiast grupa "Motyli" utrwaliła swoją wiedzę na temat magnesów.

To był niezwykle inspirujący i naukowy dzień!

 

 


18 - 22

marzec

2019

 

 

TYDZIEŃ WRAŻLIWOŚCI W WESOŁEJ LUDWICZCE

Tydzień Motyla - Tydzień Wrażliwości to czas kiedy jeszcze intensywniej niż zwykle myślimy o innych, to czas, kiedy staramy się zdziałać jak najwięcej dobrego, to czas kiedy skupiamy się na byciu pomocnymi - wolontariuszami, wreszcie to czas, kiedy w naszym Przedszkolu dzieje się naprawdę sporo.

W poniedziałek zaprosiliśmy do nas zaprzyjaźnionych z nami uczniów klasy 2 ze Szkoły Podstawowej nr 20. Razem z drugoklasistami tworzyliśmy piękne i kolorowe kartki dla zaprzyjaźnionych z nami małych pacjentów poznańskich szpitali oraz ośrodków rehabilitacyjnych.

 

We wtorek skupiliśmy się na sposobach pomagania innym. W czasie przedszkolnej "burzy mózgów" powstało mnóstwo pomysłów, które już niebawem planujemy wdrożyć w życie.

We wtorkowe popołudnie zaprosiliśmy do nas naszych rodziców.

Wspólnymi siłami tworzyliśmy piękne i barwne witrażowe motyle - symbol małego wolontariatu.

 

W środę przygotowywaliśmy kartki dla chorych oraz niepełnosprawnych dzieci. Specjalnie dla nich ułożyliśmy również krótkie wierszyki. Mamy nadzieję, że wywołają one uśmiech na twarzach obdarowanych.

 

W czwartek przygotowywaliśmy się do piątkowego marszu alejkami pobliskich osiedli, by w jego czasie stworzone przez nas kolorowe motyle móc rozdać. Barwne motyle wzbudziły na twarzach przechodniów sporo uśmiechów. Dzięki krótkim rozmowom nawiązanym z mieszkańcami okolic przedszkola podzieliśmy się ideą Małego Wolontariatu oraz naszymi działaniami pomocowymi.

 

 


15

marca

2019

 

WYSTĘP TANECZNY ZESPOŁU "CEPELIA"

15 marca w naszym Przedszkolu gościnnie wystąpił zespół "Cepelia" z Młodzieżowego Domu Kultury nr 3 w Poznaniu. Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum przedstawili przedszkolakom najprawdziwszy folklor - stroje, muzykę oraz tańce ludowe. Dzięki temu doświadczeniu przedszkolaki doświadczyły polskich tradycji, zwyczajów ludowych oraz przyśpiewek.

 

 


marzec

2019

 

 

PIERWSZE ZAJĘCIA W NOWO POWSTAŁEJ PRACOWNI LEGO EDUCATION

Z początkiem marca rozpoczęliśmy naszą przygodę z wykorzystywaniem klocków Lego jako jednego z elementów naszych zajęć. Pierwsze wizyty w przygotowanej specjalnie do tego celu pracowni Lego Education okazały się dla przedszkolaków bardzo atrakcyjne. Z każdym kolejnym razem nasze Lego "wyzwania" stają się coraz bardziej efektywne.

Mamy nadzieję, że to zaledwie początek dłuższej i niezwykle owocnej pracy, a efektami naszych Lego pomysłów będziemy mogli podzielić się z Wami już niebawem.

 


13

marca

2019

 

 

WARSZTATY I POMOCY DLA NAJMŁODSZYCH

O tym jak ważna dla każdego z nas jest wiedza z zakresu I pomocy wiedzą już nawet nasze najmłodsze przedszkolaki. 13 marca naszą placówkę odwiedziła pani ratownik medyczna, która przeprowadziła warsztaty doskonalące u dzieci umiejętność wzywania pomocy oraz udzielenia I pomocy, w sytuacjach, którego tego wymagają. Część umiejętności przećwiczyliśmy na naszych misiach i lalkach, część na profesjonalnych fantomach. Na zakończenie zajęć każdy z nas otrzymał dyplom małego ratownika medycznego.

Jesteśmy pewni, że dzisiejsza wiedza warsztatowa na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

 


październik - luty

2019

 

 

I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "ALE PRZEDSZKOLE"

W miesiącu październiku ogłoszono ogólnopolski konkurs, którego celem miało stać się wyłonienie wzorcowych przedszkoli do pilotażu projektu ALE PRZEDSZKOLE.

Projekt ten opierać miał się na programie sieciowania środowiska stosującego rozwiązania LEGO® Education.

Zadanie konkursowe polegało na wspólnym - z dziećmi - wymyśleniu sposobów na zachęcenie innych do ochrony pszczół. Organizatorom zależało na popularyzacji wiedzy

na temat znaczenia pszczół w środowisku i ich ochrony oraz zwróceniu uwagi na piękno przyrody oraz zagrożenia, wynikające z niszczenia środowiska, którego dużą częścią są pszczoły.

Z wielkim zaangażowaniem przystąpiliśmy do realizacji zadania projektowego, rozpisaliśmy nasze pomysły w formie mapie myśli i zabraliśmy się za działanie. Wszystkie nasze działania opisaliśmy w zgłoszeniu konkursowym, zaś znaczną ich część przedstawiliśmy jurorom w formie filmu.

Nasze zgłoszenie spodobało się komisji konkursowej na tyle, że to właśnie nasza placówka zajęła I miejsce, dzięki czemu już niebawem będziemy mogli korzystać w naszym przedszkolu z bogato wyposażonej pracowni LEGO Education.

   

 


27

lutego

2019

 

GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ - KUCHNIA RÓŻOWO - NIEBIESKA

W środę, 27 lutego, po raz kolejny w naszym przedszkolu miało miejsce spotkanie z cyklu "Gotowanie z Wesołą Ludwiczką". Tym razem podczas zajęć dzieci miały za zadanie udekorować babeczki. Przedszkolaki złapały masę budyniową, bakalie oraz  posypki, by przygotować jak najpiękniejsze oraz najsmaczniejsze dekoracje cukiernicze.

Po zakończeniu prac artystyczno - kulinarnych nastąpiła konsumpcja. Nasze babeczki nie tylko dobrze wyglądały, ale i smakowały wyśmienicie!

 

 


26

lutego

2019

 

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA

26.02.2019r.najstarsze grupy  naszego Przedszkola wzięły udział w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa w ramach realizacji projektu prewencyjnego: AKADEMIA BEZPIECZNEGO PRZEDSZKOLAKA. Zajęcia poprowadziły Panie Policjantki z Komisariatu Policji - Nowe Miasto. Przedszkolaki utrwaliły swoje wiadomości dotyczące bezpiecznej zabawy w przedszkolu, na podwórku, w domu oraz związane z  innymi  zagrożeniami mogącymi ich spotkać w życiu.

 

 


20

lutego

2019

 

Przedstawienie "RZEPKA"

20.02.2019r. rodzice z grupy "Zajączków" przygotowali dla przedszkolaków przedstawienie RODZICE - DZIECIOM pt.:  "Rzepka".

Dzieci  były bardzo dumne ze swoich rodziców - aktorów, którzy bardzo dobrze odegrali swoje role.

Na zakończenie aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie wyjątkowego przedstawienia teatralnego.

 

 


18

lutego

2019

 

KONKURS PLASTYCZNY "KOSMICZNA WYPRAWA"

Grupa "Motylków" z naszego przedszkola w szczególny sposób postanowiła zakończyć realizację projektu Kosmos. Dzieci razem z wychowawczyniami zaprosiły całe motylkowe rodziny do udziału w konkursie plastycznym "Kosmiczna wyprawa". Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie płaskich prac plastycznych prezentujących ich spojrzenie na kosmiczne podróże.

Wszystkie zgłoszone do konkursu prace były bardzo pomysłowe, zaprezentowane w szatni przedszkola wzbudzały spore zainteresowanie oglądających.

Wszyscy mali artyści za udział w grupowym konkursie zostali nagrodzeni.

 


14

lutego

2019

 

MUZYCZNE PRZEDSTAWIENIE "SUPERMARKET TAŃCZĄCYCH SKARPET"

W czwartkowe popołudnie - 14 lutego- przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" miały przyjemność usłyszeć niezwykłą opowieść o skarpetach, jazzówkach, trampkach, baletkach oraz tańcu i jego odmianach. Muzyczna historia przeniosła na moment widzów przedszkolnego przedstawienia w niezwykły czas tańca i muzyki.

To było niesamowicie muzyczne popołudnie!

 

 


11

lutego

2019

 

SPOTKANIE Z TAŃCEM LUDOWYM

11 lutego nasze przedszkole odwiedzili niecodzienni goście. Tancerze z zespołu ludowego funkcjonującego przy AWF Poznań spotkali się z przedszkolakami, by opowiedzieć im o jednym z naszych ludowych tańców - krakowiaku. Nasi goście najpierw przybliżyli nam tradycje krakowskie opisując poszczególne elementy swoich strojów, by następnie zaprezentować i nauczyć dzieci podstawowych kroków krakowiaka.

To był naprawdę muzyczno - taneczny dzień!

 


5

lutego

2019

 

UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD - EDUPAK POLSKA

5 lutego nasze Przedszkole odwiedził przedstawiciel EduPak Polska, który wręczył Zosi z grupy "Motyli" puchar oraz nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie pod hasłem "zero waste". Zosia w ramach konkursu pokazała, w jaki sposób ponownie wykorzystać słoik. Dziewczynka przygotowała z niego opakowanie na prezent "wesołego renifera". Upominki za udział w konkursie otrzymał również Kacper z grupy "Motyli".

Wyróżnionym przedszkolakom raz jeszcze gratulujemy!

 

 


30

stycznia

2019

GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ - KUCHNIA BIAŁA

W środowe przedpołudnie po raz kolejny w naszym przedszkolu miało miejsce spotkanie z cyklu "Gotowanie z Wesołą Ludwiczką". Tym razem podczas zajęć dzieci miały za zadanie stworzyć twarożkowe bałwanki. Przedszkolaki złapały w dłonie serek, paprykę, ogórek oraz marchewki, by przygotować jak najpiękniejsze oraz najsmaczniejsze bałwankowe przekąski. Po zakończeniu prac artystyczno - kulinarnych nastąpiła konsumpcja. Wyszło pysznie!

 

 


4

styczeń

2019

 

"MOTYLKI" I "ŚLIMACZKI" Z WIZYTĄ W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 20

Zaprzyjaźniona z naszym Przedszkolem klasa artystyczna - 2a - ze Szkoły Podstawowej nr 20 zaprosiła nas na swój występ. Drugoklasiści z wykorzystaniem wierszy oraz piosenek opowiedzieli nam historię narodzin małego Jezuska. Ciekawa historia, piękne kostiumy - uczniowskie przedstawienie zrobiło na nas spore wrażenie.

 

 


listopad/

grudzień

2018

 

KONKURS NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ” ROZSTRZYGNIĘTY!

23 listopada został ogłoszony świąteczny konkurs dla dzieci i rodziców. Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych poprzez wspólne stworzenie szopki bożonarodzeniowej. Konkurs cieszył się  sporym zainteresowaniem wśród przedszkolaków. Zgłoszono 29 pięknych  prac. Komisja konkursowa kierując się takimi kryteriami jak: pomysłowość, oryginalność i samodzielność w wykonaniu pracy postanowiła wyróżnić następujące osoby: Kubę z grupy „Zajączków”; Ninę z grupy „Ślimaków” i Ulę z grupy „Pszczół”. Wyłoniono również zwycięzcę przedszkolnego głosowania. Największą ilość głosów od koleżanek i kolegów otrzymała szopka: Kuby z grupy „Zajączków”. Wielkie brawa dla zwycięzców!

Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie szopek.

 

Dzieła naszych przedszkolaków i ich rodziców podziwiać można podczas wystawy w holu Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim. Wystawa potrwa do 18 stycznia 2019 r.

 


13

grudnia

2018

 

JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

13 grudnia najstarsze przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" odegrały przed przedszkolną publicznością przedstawienie jasełkowe. "Góralskie Jasełka" w wykonaniu dzieci z grupy „Pszczół” oraz „Zajęcy" były przepięknym połączeniem tradycji ze współczesnością. Przedszkolaki z przejęciem odegrały swoje role, a całość przedstawienia, przeplatana była kolędami, pastorałkami i wesołymi tańcami. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów oraz nauczycielek sprawiło, że przedstawienie  wywarło  duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały  możliwość  uczestniczenia w tradycji, a także okazję do zaprezentowania l swoich umiejętności artystycznych.

 

 


10

grudnia

2018

 

II MIEJSCE W KONKURSIE EDUPAK POLSKA

Przedszkolaki z grupy 4 i 5 - latków wzięły udział w tegorocznej II edycji konkursu EduPak Polska pod hasłem "zero waste". Dzieci czerpiąc ze swojej kreatywności wykorzystały przy majsterkowaniu słoiki, z których stworzyły kilka prac - propozycji na ponowne wykorzystanie szklanego surowca. II miejsce na podium w kategorii przedszkolaków zdobył "wesoły renifer" Zosi z grupy "Motyli".

Gratulujemy!

 


7

grudnia

2018

 

 

GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ - KUCHNIA ZIELONA I CZERWONA

W piątkowe popołudnie po raz kolejny w naszym przedszkolu miało miejsce spotkanie z cyklu "Gotowanie z Wesołą Ludwiczką". Tym razem podczas zajęć dzieci miały za zadanie udekorować świąteczne pierniki. Przedszkolaki złapały w dłonie lukry, bakalie oraz kolorowe posypki, by przygotować jak najpiękniejsze oraz najsmaczniejsze dekoracje cukiernicze.

Po zakończeniu prac artystyczno - kulinarnych nastąpiła konsumpcja. Musimy przyznać, że nasze pierniczki nie tylko dobrze wyglądały, ale i smakowały wyśmienicie!

 


26

listopada

2018

 

 

SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZKĄ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ GŁUCHONIEWIDOMYCH
26 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu na zajęciach wolontariuszkę Towarzystwa Przyjaciół Głuchoniewidomych - p. Agnieszkę. Nasz gość w czasie spotkania wyjaśnił nam, że każdy z nas postrzega świat inaczej.

Żeby móc nam owo różne postrzeganie zobrazować, przymierzaliśmy specjalne słuchawki tłumiące wszelkie dźwięki. Od teraz wiemy, że nie jest łatwo funkcjonować, gdy słuch płata nam figle. Pani Agnieszka pokazała nam również czym jest język migowy (nauczyła nas "migać" kilka podstawowych słów).

 


26

listopada

2018

 

PLUSZOWE MISIE DLA MAŁYCH PACJENTÓW HOSPICJUM PALIUM

Nasi Mali Wolontariusze wiedzą jak wywołać uśmiech na twarzach innych. Z okazji Dnia Pluszowego Misia pomysłowe 4 i 5 - latki postanowiły przygotować niecodzienne upominki dla małych pacjentów pozostających pod opieką poznańskiego Hospicjum Palium. Tego dnia - z pomocą mam przedszkolaków - uszyto blisko 20 pluszowych misiów, które trafią do najmłodszych pacjentów. Mamy nadzieję, że nasze misie wywołają sporo uśmiechów na twarzach ich nowych przyjaciół.

 


listopad/

grudzień

2018

 

KONKURS "KARTKA BOŻONARODZENIOWA"

Grupa "Motylków" z naszego Przedszkola bardzo lubi podejmować wszelkiego typu plastyczne wyzwania, dlatego też, kiedy nadarzyła się okazja, by po raz kolejny móc wykorzystać swoje artystyczne umiejętności dzieci chętnie sięgnęły po kolorowe papiery, kleje, flamastry oraz farby, by z ich użyciem stworzyć niesamowite kartki świąteczne.

Stworzone przez dzieci świąteczne prace już niebawem trafią do DK "Jagiellonka" i będą reprezentować nasze Przedszkole w konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Trzymamy kciuki, aby naszym pomysłowym twórcom udało się zdobyć konkursowe wyróżnienia!

 


23

listopada

2018

 

ARENDEL - NIEZWYKŁA WYPRAWA "BIEDRONEK" i "MOTYLI"

W piątkowy poranek - 23 listopada - grupy "Biedronek" i "Motyli" wybrały się na niesamowitą wyprawę. Przedszkolaki odwiedziły krainę Arendel - wioskę stylizowaną na najprawdziwszą miejscowość norweską. Dzieci poznały zwierzęcych mieszkańców wioski - konie fiordzkie, kuce szetlandzkie oraz renifery, wzięły udział w warsztatach plastycznych, zabawach z animatorkami, a także w spotkaniu z niezwykłym gościem...

Na koniec pobytu przedszkolaków w Arendel dzieci odwiedził Mikołaj wraz z panią Mikołajową. Świąteczna para porozmawiała z dziećmi, opowiedziała o swoich przygotowaniach do Świąt oraz o wymarzonych prezentach przedszkolaków.

To był dzień pełen atrakcji, który na długo pozostanie w naszej pamięci!

 

 


21

listopada

2018

 

"WARCIARZE PRZEDSZKOLAKOM"

W ramach akcji "Warciarze przedszkolakom" 21 listopada dwóch obrońców Klubu Piłkarskiego "Warta Poznań" odwiedziło nasze przedszkole. Piłkarze uczestniczyli w spotkaniach z przedszkolakami, podczas których m.in. zachęcali dzieci do zdrowego stylu życia: uprawiania sportu, zdrowego odżywiania.

Przedszkolaki miały również możliwość zadawania pytań naszym gościom.

Na koniec spotkania piłkarze wręczyli małym kibicom klubowe upominki oraz zaprosili najmłodszych wraz z ich rodzinami na najbliższy mecz "Warty Poznań".

Cóż to były za emocje!

 


15

listopada

2018

 

 

MUZYCZNE PRZEDSTAWIENIE "MINISTERSTWO MUZYKI"

W czwartkowe popołudnie - 15 listopada - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" miały przyjemność usłyszeć niezwykłą opowieść o zagubionej mapie i instrumentach, o Ministrze Szarpidrucie i  miasteczku Symfonia.
W czasie muzycznego spotkania dzieci poznały wygląd  oraz dźwięki, jakie wydobyć mogą z siebie instrumenty, ze szczególnym uwzględnieniem dźwięków i efektów dźwiękowych, jakie stworzyć można przy wykorzystaniu pianina.

To było niesamowicie muzyczne popołudnie!

 

14 - 19

listopada

2018

 

PRACE "MOTYLKÓW" NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH POZNAŃSKICH

Przedszkolaki z grupy "Motylków" wzięły udział w tegorocznej II edycji konkursu EduPak Polska pod hasłem "zero waste". Dzieci czerpiąc ze swojej kreatywności wykorzystały przy majsterkowaniu słoiki, z których stworzyły kilka prac - propozycji na ponowne wykorzystanie szklanego surowca.

W dniach 14 - 19 listopada na MTP odbywają się targi branży szklarskiej GLASS. Pośród szklanych ekspozycji targowych zobaczyć można m. in. wystawę prac konkursowych, w tym również prac naszych "Motylków".

 

źródło zdjęcia: EduPak Polska


5-9

listopada

2018

 

PROJEKT "MOJA OJCZYZNA - MAŁA I DUŻA"

W pierwszym tygodniu listopada przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" skupiły się na pogłębianiu wiedzy o naszym kraju. Dzieci utrwaliły informacje nt. symboli narodowych, polskich legend oraz ciekawostek związanych z naszym państwem. Przedszkolaki tworzyły albumy i plakaty o Polsce oraz uczyły się słów hymnu.

9 listopada o godzinie 11:11 przedszkolaki w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej" odśpiewały hymn naszego Państwa.

 

 


8

listopada

2018

 

 

BALIK U WESOŁEJ LUDWICZKI

Choć za oknem szaro i deszczowo, to w krainie „Wesołej Ludwiczki” zawsze jest pogodnie i radośnie! W piątkowy poranek odbył się długo oczekiwany balik. Przedszkolaki perfekcyjnie przygotowały się do udziału w zabawie. Każda z grup przedszkolnych przebrała się za "bohatera" swojej grupy. Na baliku pojawiły się więc ślimaczki, biedronki, motyle, pszczółki oraz zajączki. Balik odbył się pod czujnym okiem animatorów, którzy przygotowali dla dzieci wiele wspaniałych zabaw i konkursów. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w licznych zabawach tanecznych oraz  konkursach. Balik okazał się kolejną okazją do wspaniałej zabawy, która zapewniła dzieciom niezapomniane wrażenia!

 

 


25

października

2018

 

 

WYCIECZKA „PSZCZÓŁEK” I „ZAJĄCZKÓW” NA KOMISARIAT POLICJI 

W czwartkowe popołudnie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Komisariatu Policji. Pszczółki i Zajączki miały okazję zapoznać się z pracą policjantów, zwiedzić budynek komisariatu i przypomnieć ważne zasady bezpieczeństwa. W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili dzieciom obejrzeć przedmioty służące im do pracy. Wiele emocji wzbudziło także pobieranie odcisków palców. Przedszkolaki wnikliwie analizowały swoje linie papilarne. Największą jednak atrakcją okazał się samochód policyjny, który dzieci obejrzały "od środka".

 


18

października

2018

 

MUZYCZNE PRZEDSTAWIENIE "TEATR ZIUTY BATUTY"

W czwartkowe popołudnie przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" miały przyjemność usłyszeć niezwykłą opowieść o dyrygencie zaklętym w ramie starego obrazu, o czarodziejskiej pałeczce oraz zapomnianym teatrze.
W czasie muzycznego spotkania dzieci z uwagą przyglądały się aktorom pantomimy, którzy wspierani akompaniamentem pianina przygotowali dla młodych widzów niesamowity występ.

To było iście muzyczne popołudnie!

 


24

października

2018

 

 

JESIENNE WARSZTATY Z RODZICAMI ZAJĄCZKÓW

24 października przedszkolaki z grupy "Zajączków" wraz ze swoimi rodzicami wzięły udział w "Jesienno-muzycznych warsztatach". Podczas spotkania dzieci i rodzice uczestniczyli w wielu muzycznych zabawach  i zagadkach. Zaś na sam koniec wykonali instrumenty muzyczne z różnych materiałów plastycznych. To było niezwykle inspirujące spotkanie!

 

 


19

października

2018

 

GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ - KUCHNIA BRĄZOWA I ZŁOTA

W słoneczne piątkowe popołudnie rozpoczął się w naszym przedszkolu cykl warsztatów kulinarnych pod nazwą: Gotowanie z Wesołą Ludwiczką. W trakcie pierwszego gotowania dzieci miały okazję przygotować bardzo zdrowe i smaczne pasty kanapkowe z cieciorki i makreli. Wszystkie kanapki smakowały wyśmienicie i w mig zniknęły z przedszkolnych talerzy.

 

 


październik

2018

 

 

METODA "6 KLOCKÓW"

Grupa "Motylków" w miesiącu październiku rozpoczęła swoją przygodę z nową, niezwykle ciekawą "Metodą 6 klocków". Metoda ta opiera się na koncepcji wykorzystywania w codziennej praktyce krótkich i przystępnych ćwiczeń mających uatrakcyjnić dzieciom proces zdobywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności i postaw cennych w ich dalszym, dorosłym życiu. Metoda „6 klocków” to krótkie, różnorodne zadania wykorzystujące 6 kolorowych klocków. W czasie nie dłuższym niż 10 lub 15 minut dziennie rozbudzamy ciekawość Motylków atrakcyjnymi zadaniami obejmującymi różne sfery rozwoju dziecka, dzięki temu proces uczenia (postrzegany przez dzieci jako zabawa) staje się dużo skuteczniejszy.

 


październik

2018

 

 

PSZCZOŁA XXL

Mali Wolontariusze z grupy "Motylków" z każdym kolejnym tygodniem podejmują działania związane z pomocą pszczołom. Tym razem 4 i 5 - latki postanowiły stworzyć papierową rzeźbę pszczoły w formacie XXL. Wielkość rzeźby ma pomóc zwrócić uwagę na problem ginącej populacji pszczół i zachęcić jak największą ilość osób do niesienie im pomocy.


październik

2018

 

 

II EDYCJA KONKURSU "ZERO WASTE"

Grupa "Motylków" z naszego Przedszkola zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest dbanie o otaczające nas środowisko. Jednym ze sposobów na szanowanie przyrody jest stosowanie w swoim życiu zasady "zero waste" - nie marnowania niczego, wykorzystywania powtórnego przedmiotów.

Przedszkolaki miały za zadanie ukazanie, w jaki sposób można ponownie wykorzystać szklane pojemniki. Przedstawiciele grupy zakasali rękawy i z pozornie niepotrzebnych słoików stworzyli piękny jesienny lampion oraz opakowanie na gwiazdkowe słodkości.

Trzymamy kciuki, aby pomysłowym twórcom udało się zdobyć konkursowe wyróżnienia!

 


18

października

2018

 

JESIENNE WARSZTATY Z RODZICAMI MOTYLKÓW

Grupa 4 i 5 -latków z naszego przedszkola w czwartkowe popołudnie zaprosiła swoich rodziców do uczestnictwa w kreatywnych warsztatach. Tematem działań rodziców i małych wolontariuszy było tworzenie hoteli dla pszczół i innych zapylaczy. Mali wolontariusze wzięli sobie ostatnimi czasy za cel rozpowszechnienie wiedzy o pszczołach i ich pożyteczności oraz konieczności dbania o nie. Spotkanie z rodzicami zaowocowało stworzeniem kilku hotelików, które na wiosnę zawisną w naszym ogrodzie przedszkolnym.

 


październik

2018

 

GRUPA MOTYLKÓW PSZCZELIMI BOHATERAMI!

Grupa 4 i 5 - latków z naszego przedszkola wzięła sobie do serca informację o kłopotach pszczół w naszym kraju oraz na świecie. Przedszkolaki postanowiły nie próżnować i wziąć udział w cyklu zajęć, który pozwoli pomóc przetrwać niezwykle pożytecznym zapylaczom. Swoja działania rozpoczęli od adoptowania 25 pszczół.

Za udział w adopcji oraz rozpowszechnianie informacji o pożyteczności pszczół grupie Motylków nadano tytuł "Pszczelich Bohaterów".

Gratulujemy!

 

 


1

października

2018

 

KONCERT Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA MUZYKI

Nowy miesiąc rozpoczęliśmy muzycznym akcentem. 1 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Muzyki. Z tej właśnie okazji uczniowie zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Salezjańskiej zaprosili nas na koncert muzyczny w ich wykonaniu. Nasi szkolni przyjaciele zaprezentowali przed przedszkolną publicznością piosenki pochodzące z filmu "Akademia Pana Kleksa".

Oj miło było posłuchać wpadających w ucho dźwięków!

 

 


27

września

2018

 

MUZYCZNE PRZEDSTAWIENIE "PLAC ARTYSTY SUZAFONISTY"

W czwartkowe popołudnie - 27 września - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" odwiedził niesamowity gość. Nieśmiały słonik - Suzafonik - zaprosił dzieci do udziału w niezwykłej, muzycznej opowieści o małych i wielkich trąbach oraz o tym jak spełniać swoje marzenia.
W czasie spotkania dzieci poznały wygląd  oraz dźwięki, jakie wydobywają z siebie trąbka, waltornia oraz suzafon.

To było niesamowicie muzyczne popołudnie!

 

 


19

września

2018

WARSZTATY "KOCHAMY PSZCZOŁY"

 W środowy poranek - 19 września - przedszkolaki z najstarszych grup odwiedził niezwykły gość. Pani Marzena, pasjonatka pszczół oraz pszczelich opowieści zabrała grupy "Motylków", "Pszczół" oraz "Zajączków" w podróż, w niezwykły mikro świat. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się czym pszczoły się zajmują oraz jak istotne są one dla nas ludzi. Przedszkolaki poznały sposoby zbierania miodu oraz jego rodzaje. Na zakończenie zajęć każdy miał szansę skosztować pszczelego wyrobu, a także stworzyć własną świecę z wosku pszczelego oczywiście.

To był dzień pełen atrakcji!

 

 


14

września

2018

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Od kilku już lat piętnastego dnia września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. W bieżącym roku również i nasze Przedszkole dołączyło do międzynarodowych obchodów tegoż dnia. Grupa "Motylków", w piątek - 14 września - na początku zmierzyła się z kropkową gimnastyką, by tuż po niej stworzyć kolorowe kropkowe dzieła.

 

 


30 - 31

sierpień

2018

 

DNI ADAPTACYJNE W WESOŁEJ LUDWICZCE

W ostatnich dniach sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne. Przyszłe przedszkolaki wspólnie z rodzicami miały okazję do wspaniałej zabawy. Dzięki spotkaniu dzieci i rodzice bliżej poznali przedszkole oraz wychowawczynie.

Zajęcia adaptacyjne już za nami, kolejne maluszki zapraszamy do krainy  „Wesołej Ludwiczki” w przyszłym roku!


Co działo się w naszym Przedszkolu w poprzednich miesiącach można zobaczyć w dziale ARCHIWUM
Zapraszamy!!!