Zapraszamy serdecznie Państwa na podstrony grup przedszkolnych.

Tam - również - zapoznacie się Państwo z przygodami dzielnych przedszkolaków.


7

grudnia

2018

 

 

GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ - KUCHNIA ZIELONA I CZERWONA

W piątkowe popołudnie po raz kolejny w naszym przedszkolu miało miejsce spotkanie z cyklu "Gotowanie z Wesołą Ludwiczką". Tym razem podczas zajęć dzieci miały za zadanie udekorować świąteczne pierniki. Przedszkolaki złapały w dłonie lukry, bakalie oraz kolorowe posypki, by przygotować jak najpiękniejsze oraz najsmaczniejsze dekoracje cukiernicze.

Po zakończeniu prac artystyczno - kulinarnych nastąpiła konsumpcja. Musimy przyznać, że nasze pierniczki nie tylko dobrze wyglądały, ale i smakowały wyśmienicie!

 


26

listopada

2018

 

 

SPOTKANIE Z WOLONTARIUSZKĄ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ GŁUCHONIEWIDOMYCH
26 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu na zajęciach wolontariuszkę Towarzystwa Przyjaciół Głuchoniewidomych - p. Agnieszkę. Nasz gość w czasie spotkania wyjaśnił nam, że każdy z nas postrzega świat inaczej.

Żeby móc nam owo różne postrzeganie zobrazować, przymierzaliśmy specjalne słuchawki tłumiące wszelkie dźwięki. Od teraz wiemy, że nie jest łatwo funkcjonować, gdy słuch płata nam figle. Pani Agnieszka pokazała nam również czym jest język migowy (nauczyła nas "migać" kilka podstawowych słów).

 


26

listopada

2018

 

PLUSZOWE MISIE DLA MAŁYCH PACJENTÓW HOSPICJUM PALIUM

Nasi Mali Wolontariusze wiedzą jak wywołać uśmiech na twarzach innych. Z okazji Dnia Pluszowego Misia pomysłowe 4 i 5 - latki postanowiły przygotować niecodzienne upominki dla małych pacjentów pozostających pod opieką poznańskiego Hospicjum Palium. Tego dnia - z pomocą mam przedszkolaków - uszyto blisko 20 pluszowych misiów, które trafią do najmłodszych pacjentów. Mamy nadzieję, że nasze misie wywołają sporo uśmiechów na twarzach ich nowych przyjaciół.

 


listopad/

grudzień

2018

 

KONKURS "KARTKA BOŻONARODZENIOWA"

Grupa "Motylków" z naszego Przedszkola bardzo lubi podejmować wszelkiego typu plastyczne wyzwania, dlatego też, kiedy nadarzyła się okazja, by po raz kolejny móc wykorzystać swoje artystyczne umiejętności dzieci chętnie sięgnęły po kolorowe papiery, kleje, flamastry oraz farby, by z ich użyciem stworzyć niesamowite kartki świąteczne.

Stworzone przez dzieci świąteczne prace już niebawem trafią do DK "Jagiellonka" i będą reprezentować nasze Przedszkole w konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Trzymamy kciuki, aby naszym pomysłowym twórcom udało się zdobyć konkursowe wyróżnienia!

 


23

listopada

2018

 

ARENDEL - NIEZWYKŁA WYPRAWA "BIEDRONEK" i "MOTYLI"

W piątkowy poranek - 23 listopada - grupy "Biedronek" i "Motyli" wybrały się na niesamowitą wyprawę. Przedszkolaki odwiedziły krainę Arendel - wioskę stylizowaną na najprawdziwszą miejscowość norweską. Dzieci poznały zwierzęcych mieszkańców wioski - konie fiordzkie, kuce szetlandzkie oraz renifery, wzięły udział w warsztatach plastycznych, zabawach z animatorkami, a także w spotkaniu z niezwykłym gościem...

Na koniec pobytu przedszkolaków w Arendel dzieci odwiedził Mikołaj wraz z panią Mikołajową. Świąteczna para porozmawiała z dziećmi, opowiedziała o swoich przygotowaniach do Świąt oraz o wymarzonych prezentach przedszkolaków.

To był dzień pełen atrakcji, który na długo pozostanie w naszej pamięci!

 

 


21

listopada

2018

 

"WARCIARZE PRZEDSZKOLAKOM"

W ramach akcji "Warciarze przedszkolakom" 21 listopada dwóch obrońców Klubu Piłkarskiego "Warta Poznań" odwiedziło nasze przedszkole. Piłkarze uczestniczyli w spotkaniach z przedszkolakami, podczas których m.in. zachęcali dzieci do zdrowego stylu życia: uprawiania sportu, zdrowego odżywiania.

Przedszkolaki miały również możliwość zadawania pytań naszym gościom.

Na koniec spotkania piłkarze wręczyli małym kibicom klubowe upominki oraz zaprosili najmłodszych wraz z ich rodzinami na najbliższy mecz "Warty Poznań".

Cóż to były za emocje!

 


15

listopada

2018

 

 

MUZYCZNE PRZEDSTAWIENIE "MINISTERSTWO MUZYKI"

W czwartkowe popołudnie - 15 listopada - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" miały przyjemność usłyszeć niezwykłą opowieść o zagubionej mapie i instrumentach, o Ministrze Szarpidrucie i  miasteczku Symfonia.
W czasie muzycznego spotkania dzieci poznały wygląd  oraz dźwięki, jakie wydobyć mogą z siebie instrumenty, ze szczególnym uwzględnieniem dźwięków i efektów dźwiękowych, jakie stworzyć można przy wykorzystaniu pianina.

To było niesamowicie muzyczne popołudnie!

 

14 - 19

listopada

2018

 

PRACE "MOTYLKÓW" NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH POZNAŃSKICH

Przedszkolaki z grupy "Motylków" wzięły udział w tegorocznej II edycji konkursu EduPak Polska pod hasłem "zero waste". Dzieci czerpiąc ze swojej kreatywności wykorzystały przy majsterkowaniu słoiki, z których stworzyły kilka prac - propozycji na ponowne wykorzystanie szklanego surowca.

W dniach 14 - 19 listopada na MTP odbywają się targi branży szklarskiej GLASS. Pośród szklanych ekspozycji targowych zobaczyć można m. in. wystawę prac konkursowych, w tym również prac naszych "Motylków".

 

źródło zdjęcia: EduPak Polska


5-9

listopada

2018

 

PROJEKT "MOJA OJCZYZNA - MAŁA I DUŻA"

W pierwszym tygodniu listopada przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" skupiły się na pogłębianiu wiedzy o naszym kraju. Dzieci utrwaliły informacje nt. symboli narodowych, polskich legend oraz ciekawostek związanych z naszym państwem. Przedszkolaki tworzyły albumy i plakaty o Polsce oraz uczyły się słów hymnu.

9 listopada o godzinie 11:11 przedszkolaki w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej" odśpiewały hymn naszego Państwa.

 

 


8

listopada

2018

 

 

BALIK U WESOŁEJ LUDWICZKI

Choć za oknem szaro i deszczowo, to w krainie „Wesołej Ludwiczki” zawsze jest pogodnie i radośnie! W piątkowy poranek odbył się długo oczekiwany balik. Przedszkolaki perfekcyjnie przygotowały się do udziału w zabawie. Każda z grup przedszkolnych przebrała się za "bohatera" swojej grupy. Na baliku pojawiły się więc ślimaczki, biedronki, motyle, pszczółki oraz zajączki. Balik odbył się pod czujnym okiem animatorów, którzy przygotowali dla dzieci wiele wspaniałych zabaw i konkursów. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w licznych zabawach tanecznych oraz  konkursach. Balik okazał się kolejną okazją do wspaniałej zabawy, która zapewniła dzieciom niezapomniane wrażenia!

 

 


25

października

2018

 

 

WYCIECZKA „PSZCZÓŁEK” I „ZAJĄCZKÓW” NA KOMISARIAT POLICJI 

W czwartkowe popołudnie przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Komisariatu Policji. Pszczółki i Zajączki miały okazję zapoznać się z pracą policjantów, zwiedzić budynek komisariatu i przypomnieć ważne zasady bezpieczeństwa. W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili dzieciom obejrzeć przedmioty służące im do pracy. Wiele emocji wzbudziło także pobieranie odcisków palców. Przedszkolaki wnikliwie analizowały swoje linie papilarne. Największą jednak atrakcją okazał się samochód policyjny, który dzieci obejrzały "od środka".

 


18

października

2018

 

MUZYCZNE PRZEDSTAWIENIE "TEATR ZIUTY BATUTY"

W czwartkowe popołudnie przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" miały przyjemność usłyszeć niezwykłą opowieść o dyrygencie zaklętym w ramie starego obrazu, o czarodziejskiej pałeczce oraz zapomnianym teatrze.
W czasie muzycznego spotkania dzieci z uwagą przyglądały się aktorom pantomimy, którzy wspierani akompaniamentem pianina przygotowali dla młodych widzów niesamowity występ.

To było iście muzyczne popołudnie!

 


24

października

2018

 

 

JESIENNE WARSZTATY Z RODZICAMI ZAJĄCZKÓW

24 października przedszkolaki z grupy "Zajączków" wraz ze swoimi rodzicami wzięły udział w "Jesienno-muzycznych warsztatach". Podczas spotkania dzieci i rodzice uczestniczyli w wielu muzycznych zabawach  i zagadkach. Zaś na sam koniec wykonali instrumenty muzyczne z różnych materiałów plastycznych. To było niezwykle inspirujące spotkanie!

 

 


19

października

2018

 

GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ - KUCHNIA BRĄZOWA I ZŁOTA

W słoneczne piątkowe popołudnie rozpoczął się w naszym przedszkolu cykl warsztatów kulinarnych pod nazwą: Gotowanie z Wesołą Ludwiczką. W trakcie pierwszego gotowania dzieci miały okazję przygotować bardzo zdrowe i smaczne pasty kanapkowe z cieciorki i makreli. Wszystkie kanapki smakowały wyśmienicie i w mig zniknęły z przedszkolnych talerzy.

 

 


październik

2018

 

 

METODA "6 KLOCKÓW"

Grupa "Motylków" w miesiącu październiku rozpoczęła swoją przygodę z nową, niezwykle ciekawą "Metodą 6 klocków". Metoda ta opiera się na koncepcji wykorzystywania w codziennej praktyce krótkich i przystępnych ćwiczeń mających uatrakcyjnić dzieciom proces zdobywania wiedzy oraz rozwijania umiejętności i postaw cennych w ich dalszym, dorosłym życiu. Metoda „6 klocków” to krótkie, różnorodne zadania wykorzystujące 6 kolorowych klocków. W czasie nie dłuższym niż 10 lub 15 minut dziennie rozbudzamy ciekawość Motylków atrakcyjnymi zadaniami obejmującymi różne sfery rozwoju dziecka, dzięki temu proces uczenia (postrzegany przez dzieci jako zabawa) staje się dużo skuteczniejszy.

 


październik

2018

 

 

PSZCZOŁA XXL

Mali Wolontariusze z grupy "Motylków" z każdym kolejnym tygodniem podejmują działania związane z pomocą pszczołom. Tym razem 4 i 5 - latki postanowiły stworzyć papierową rzeźbę pszczoły w formacie XXL. Wielkość rzeźby ma pomóc zwrócić uwagę na problem ginącej populacji pszczół i zachęcić jak największą ilość osób do niesienie im pomocy.


październik

2018

 

 

II EDYCJA KONKURSU "ZERO WASTE"

Grupa "Motylków" z naszego Przedszkola zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest dbanie o otaczające nas środowisko. Jednym ze sposobów na szanowanie przyrody jest stosowanie w swoim życiu zasady "zero waste" - nie marnowania niczego, wykorzystywania powtórnego przedmiotów.

Przedszkolaki miały za zadanie ukazanie, w jaki sposób można ponownie wykorzystać szklane pojemniki. Przedstawiciele grupy zakasali rękawy i z pozornie niepotrzebnych słoików stworzyli piękny jesienny lampion oraz opakowanie na gwiazdkowe słodkości.

Trzymamy kciuki, aby pomysłowym twórcom udało się zdobyć konkursowe wyróżnienia!

 


18

października

2018

 

JESIENNE WARSZTATY Z RODZICAMI MOTYLKÓW

Grupa 4 i 5 -latków z naszego przedszkola w czwartkowe popołudnie zaprosiła swoich rodziców do uczestnictwa w kreatywnych warsztatach. Tematem działań rodziców i małych wolontariuszy było tworzenie hoteli dla pszczół i innych zapylaczy. Mali wolontariusze wzięli sobie ostatnimi czasy za cel rozpowszechnienie wiedzy o pszczołach i ich pożyteczności oraz konieczności dbania o nie. Spotkanie z rodzicami zaowocowało stworzeniem kilku hotelików, które na wiosnę zawisną w naszym ogrodzie przedszkolnym.

 


październik

2018

 

GRUPA MOTYLKÓW PSZCZELIMI BOHATERAMI!

Grupa 4 i 5 - latków z naszego przedszkola wzięła sobie do serca informację o kłopotach pszczół w naszym kraju oraz na świecie. Przedszkolaki postanowiły nie próżnować i wziąć udział w cyklu zajęć, który pozwoli pomóc przetrwać niezwykle pożytecznym zapylaczom. Swoja działania rozpoczęli od adoptowania 25 pszczół.

Za udział w adopcji oraz rozpowszechnianie informacji o pożyteczności pszczół grupie Motylków nadano tytuł "Pszczelich Bohaterów".

Gratulujemy!

 

 


1

października

2018

 

KONCERT Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA MUZYKI

Nowy miesiąc rozpoczęliśmy muzycznym akcentem. 1 października na całym świecie obchodzony jest Dzień Muzyki. Z tej właśnie okazji uczniowie zaprzyjaźnionej z nami Szkoły Salezjańskiej zaprosili nas na koncert muzyczny w ich wykonaniu. Nasi szkolni przyjaciele zaprezentowali przed przedszkolną publicznością piosenki pochodzące z filmu "Akademia Pana Kleksa".

Oj miło było posłuchać wpadających w ucho dźwięków!

 

 


27

września

2018

 

MUZYCZNE PRZEDSTAWIENIE "PLAC ARTYSTY SUZAFONISTY"

W czwartkowe popołudnie - 27 września - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" odwiedził niesamowity gość. Nieśmiały słonik - Suzafonik - zaprosił dzieci do udziału w niezwykłej, muzycznej opowieści o małych i wielkich trąbach oraz o tym jak spełniać swoje marzenia.
W czasie spotkania dzieci poznały wygląd  oraz dźwięki, jakie wydobywają z siebie trąbka, waltornia oraz suzafon.

To było niesamowicie muzyczne popołudnie!

 

 


19

września

2018

WARSZTATY "KOCHAMY PSZCZOŁY"

 W środowy poranek - 19 września - przedszkolaki z najstarszych grup odwiedził niezwykły gość. Pani Marzena, pasjonatka pszczół oraz pszczelich opowieści zabrała grupy "Motylków", "Pszczół" oraz "Zajączków" w podróż, w niezwykły mikro świat. Dzieci podczas zajęć dowiedziały się czym pszczoły się zajmują oraz jak istotne są one dla nas ludzi. Przedszkolaki poznały sposoby zbierania miodu oraz jego rodzaje. Na zakończenie zajęć każdy miał szansę skosztować pszczelego wyrobu, a także stworzyć własną świecę z wosku pszczelego oczywiście.

To był dzień pełen atrakcji!

 

 


14

września

2018

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Od kilku już lat piętnastego dnia września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. W bieżącym roku również i nasze Przedszkole dołączyło do międzynarodowych obchodów tegoż dnia. Grupa "Motylków", w piątek - 14 września - na początku zmierzyła się z kropkową gimnastyką, by tuż po niej stworzyć kolorowe kropkowe dzieła.

 

 


30 - 31

sierpień

2018

 

DNI ADAPTACYJNE W WESOŁEJ LUDWICZCE

W ostatnich dniach sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne. Przyszłe przedszkolaki wspólnie z rodzicami miały okazję do wspaniałej zabawy. Dzięki spotkaniu dzieci i rodzice bliżej poznali przedszkole oraz wychowawczynie.

Zajęcia adaptacyjne już za nami, kolejne maluszki zapraszamy do krainy  „Wesołej Ludwiczki” w przyszłym roku!


Co działo się w naszym Przedszkolu w poprzednich miesiącach można zobaczyć w dziale ARCHIWUM
Zapraszamy!!!