Zapraszamy serdecznie Państwa na nasz profil na Instagramie [KLIK]

Tam - również - zapoznacie się Państwo z przygodami dzielnych przedszkolaków.


grudzień

2019

 

PIERNIKI DLA HOSPICJUM PALIUM

Świąteczny czas zainspirował małych wolontariuszy oraz ich rodziców do podjęcia świątecznej aktywności w postaci pieczenia pierników. Setki upieczonych i przepięknie ozdobionych przez przedszkolnych wolontariuszy i ich rodziny pierników zostało przekazanych Hospicjum Palium, by podczas "Dnia Hospicjum" w trakcje Betlejem Poznańskiego móc nimi częstować hospicyjnych wolontariuszy oraz darczyńców.

 

 


6

grudnia

2019

 

W POSZUKIWANIU EKSPRESU POLARNEGO

Jak co roku o tej porze Ekspres Polarny wyrusza w swoją podróż na Biegun Północny. Tym razem jednak coś poszło nie tak. Maszynista świątecznego pociągu zapodział gdzieś mapę trasy, jaką musi pokonać. Konduktor Ekspresu Polarnego zwrócił się z prośbą o pomoc w odtworzeniu trasy pociągu do grupy naszych "Pszczół". Przedszkolaki zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by skład wyruszył w trasę, poprosiły o pomoc w zrealizowaniu zadań Konduktora zaprzyjaźnioną klasę trzecią ze Szkoły Podstawowej nr 20. Dzieciom wspólnymi siłami udało się pomóc Konduktorowi. W ten oto sposób świąteczny pociąg lada dzień wyruszy w swoją podróż.

Wspólne zajęcia z wykorzystaniem LEGO Education dały dzieciom mnóstwo radości, nauczyły je również współpracy i kreatywnego rozwiązywania napotkanych "problemów".

To było niezwykłe spotkanie!

 

 


3

grudnia

2019

 

 

ŚWIĄTECZNE LIZAKI BIEDRONEK I PSZCZÓŁ

Grupy "Biedronek" oraz "Pszczół" z okazji zbliżających się Mikołajek wzięły udział w niespodziankowych, mikołajkowych warsztatach lizakowych. Przedszkolaki odwiedziły Manufakturę Lizaków Karmelowe, gdzie samodzielnie  stworzyły przepyszne świąteczne pyszności. "Biedronki" i "Pszczółki" dowiedziały się jak tworzy się lizaki, poznały tajemnicę cukiernika dotyczącą kształtowania płynnego karmelu - nauczyły się m.in. formować lizak w kształcie choinki.

Na koniec wycieczki, korzystając z okazji, dzieci przespacerowały się po Starym Rynku, by podziwiać świąteczne dekoracje naszego miasta.

 

 


2

grudnia

2019

 

 

ZACISZNE CICHO SZA

W poniedziałkowe przedpołudnie - 2 grudnia - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" miały przyjemność usłyszeć kolejną niezwykłą muzyczną opowieść. Tym razem była to historia o "dynamice" w muzyce, czyli o tym jak pewne dźwięki wybrzmiewa się cicho (piano), jeszcze inne dość głośno (mezzo forte), zaś kolejne głośno (forte).

Muzyczna historia pełna zabawnych momentów i morałów okazała się naprawdę inspirującym sposobem na spędzenie przedpołudnia.

 

 


listopad

2019

 

DWUJĘZYCZNY LISTOPAD

W bieżącym roku szkolnym, w ramach przedszkolnego planu rocznego podróżujemy po kolejnych krajach Europy. W czasie naszych wojaży poznajemy kulturę innych państw. W dużej mierze skupiamy się również na muzycznych opowieściach i inspiracjach pochodzących z różnych stron Europy. Listopad był miesiącem, który poświęciliśmy Wielkiej Brytanii. W związku z tym wspomniany miesiąc ogłosiliśmy DWUJĘZYCZYM LISTOPADEM. W tym czasie dużo więcej niż zwykle używaliśmy w naszych grupach języka angielskiego. Codziennie witaliśmy się i żegnaliśmy piosenką w języku angielskimi, przetłumaczyliśmy nasz jadłospis jednocześnie ucząc się nazw potraw, poznaliśmy zabawy brytyjskich dzieci oraz kilka zabaw w języku angielskim, śpiewaliśmy więcej niż zwykle angielskich piosenek, ale przede wszystkim świetnie się bawiliśmy!

 

 


25

listopada

2019

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRACOWNI LEGO EDUCATION

W jesienny, chłodny, poranek - 25 listopada - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" przybyły do Przedszkola w towarzystwie niecodziennych gości. Tego dnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia, dlatego też dziś każdemu dziecku w Przedszkolu towarzyszył jego ulubiony miś lub pluszowy niedźwiadek.

Od rana dzieci malowały, wylepiały, śpiewały o misiach (w języku polskim oraz angielskim), urządzały dla misiów poczęstunek, a także z misiami tańczyły, by na sam koniec obchodów dzisiejszego święta odwiedzić pracownię LEGO Education.

Każdy przedszkolak, mały i duży, miał za zadanie po odszyfrowaniu polecenia z wykorzystaniem odpowiednich kolorów klocków zbudować postać swojego ulubionego pluszaka.

Zobaczcie sami, jakie piękne misie udało się nam skonstruować!

 

 


21

listopada

2019

 

RODZIC EKSPERTEM

W czwartkowy ranek grupę "Pszczół" odwiedziła mama naszego kolegi Filipa. Nasz gość na co dzień zajmuje się językiem angielskim, dlatego też specjalnie dla nas nasz ekspert przygotował zajęcia językowe.

Dzięki spotkaniu z ekspertem dzieci utrwaliły angielskie słownictwo związane z jesienią, doskonale się bawiły, zaś na sam koniec zajęć stworzyły piękną pracę plastyczną.

Dziękujemy naszemu gościowi za poświęcony nam czas.

 

 


20

listopada

2019

 

 

ANGIELSKIE GOTOWANIE Z „WESOŁA LUDWICZKĄ” 

W środowy poranek odbyły się  kolejne w tym roku przedszkolnym warsztaty kulinarne pod nazwą: „GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ”.  Ponieważ w tym roku nasi wychowankowie podróżują po kolejnych krajach Europy, tym razem odwiedziliśmy Anglię. W czasie kulinarnych warsztatów wykonano angielski przysmak, tzw. "trifle". Przygotowany przez dzieci posiłek okazał się przepyszny, a przy tym i prezentował się niesamowicie!

 

 


19

listopada

2019

ROGALOWE MUZEUM POZNANIA

19 listopada  "Zajączki" odwiedziły Muzeum Rogalowe w Poznaniu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których zapoznały się z tradycją wypiekania rogali świętomarcińskich, a także samodzielnie przygotowywały rogale do wypieku. W czasie warsztatu swoimi opowieściami umilał naszym przedszkolakom czas "wuja Binio", który z humorem prezentował ciekawostki dotyczące gwary poznańskiej. Na zakończenie spotkania czekał wszystkich uczestników warsztatów słodki poczęstunek.

 

 

 


18

listopada

2019

 

 

WIZYTA PANI LEŚNIK

W dniu dzisiejszym - 18 listopada - nasze Przedszkole odwiedziła pani leśnik. Razem z naszym gościem utrwaliliśmy wiedzę na temat budowy drzew. Mieliśmy także okazję porozmawiać o zimowych zwyczajach zwierząt leśnych, a przede wszystkim poznać tych mieszkańców lasu, którzy przesypiają zimę.

 

 


8

listopada

2019

 

KREATYWNE WARSZTATY Z PANEM PIANKĄ

W dniu 8 listopada nasze przedszkole odwiedził Pan Pianka. Nasz pomysłowy gość zaproponował dzieciom kreatywną zabawę kolorowymi "chrupkami kukurydzianymi". W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się, jak w prosty sposób, z pomocą kolorowych pianek i odrobiny wody można wyczarować nie tylko drzewa, łąkę, rzekę, ale i wiele innych rzeczy.

Tego dnia w przedszkolu powstały naprawdę wspaniałe prace, które dzieci z dumą zaprezentowały swoim rodzicom.

 

 


początek

listopada

2019

 

"PRZEDSZKOLE DO HYMNU"

W pierwszym tygodniu listopada przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" skupiły się na pogłębianiu wiedzy o naszym kraju. Dzieci utrwaliły informacje nt. symboli narodowych oraz ciekawostek związanych z naszym państwem. Rodziców razem z dziećmi zaproszono do współtworzenia "drzewa cytatów", na którym umieszczono cytaty związane z niepodległością.

8 listopada przedszkolaki w ramach akcji  MEN "Szkoła do hymnu" odśpiewały hymn naszego Państwa.

 


31

października

2019

 

SPOTKANIE Z GITARĄ

W czwartkowy poranek  - 31 października - grupę "Ślimaków" odwiedził muzyczny ekspert. Gość zaczarował "Ślimaczki" piękną muzyką i śpiewem. Przedszkolaki miały okazję bliżej zapoznać się z nowym instrumentem - gitarą, posłuchać jej brzmienia i wspólnie pośpiewać. Dziękujemy za tak inspirujące spotkanie!

 

 


październik

2019

 

JESIENNE DRZEWA

Piękna, złota jesień za oknami naszego Przedszkola zainspirowała dziewczynki z grupy "Pszczółek" do stworzenia prac plastycznych na konkurs organizowany przez Przedszkole nr 24 w Raciborzu. Zadanie przedszkolaków polegało na przygotowaniu jesiennych drzew z materiałów ekologicznych.

Spójrzcie co udało się stworzyć naszym zdolnym twórczyniom.

 

 


25

października

2019

 

RODZIC - EKSPERTEM

W piątkowy poranek grupę "Ślimaczków" odwiedziła niesamowita pani ekspert - mama naszego kolegi z grupy - Kajetana. W trakcie spotkania "Ślimaczki:" wspólnie wykonały pracę plastyczną pt.: „Miś” z jesiennych darów. Dzieci rozwijały swoje plastyczne umiejętności, ekspresję i twórczą postawę.

 

 


24

października

2019

 

W SZKOLE MUZYCZNEJ

W czwartkowy poranek najstarsza grupa przedszkolaków wybrała się do Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2 na koncert: "MUZYKA W KOLE I ZESPOLE". Przedszkolaki miały okazję wysłuchać różnych utworów zagranych na instrumentach muzycznych oraz obejrzeć wspaniałe choreografie zaprezentowane przez zespoły rytmiczne w wykonaniu uczniów w/w szkoły.

To było niesamowicie muzyczne i taneczne przedpołudnie!

 

 


24 - 25

października

2019

 

 

SPOTKANIE Z PSAMI TERAPEUTAMI

W czwartkowy oraz piątkowy poranek nasze Przedszkole odwiedzili długo wyczekiwani przez dzieci goście - psy terapeuci. Urocze suczki Kira oraz Wendy oraz ich opiekunka - dogoterapeuta zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. W czasie spotkania dzieci miały możliwość pokonania swojej nieśmiałości. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość wzbogacenia swojej wiedzy z zakresu kynologii, poznania właściwej reakcji na obcego, agresywnego psa, a także nauczenia się jak dbać o psa i wykonywać czynności pielęgnacyjne wobec niego.  

 

 


 22

października

2019

 

 

ZAJĘCIA SPORTOWE W SP NR 50

22 października br. dzieci z grupy "Zajączków" uczestniczyły w zajęciach sportowych w Szkole Podstawowej nr 50.  Przedszkolaki wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych m.in.: bieg przez płotki, tor przeszkód, rzut do celu itd. Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki!

 

 


14 - 18

października

2019

 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA - EUROPE CODE WEEK 2019

Nasze przedszkole dołączyło w tym roku do grona placówek organizujących wydarzenia związane z Europejskim Tygodniem Kodowania. W ramach Europe Code Week 2019 dzieci wzięły udział w zajęciach wykorzystujących zestawy LEGO® Education Coding Express. Te niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych zajęcia dały dzieciom mnóstwo zabawy i radości, a przy okazji przemyciły sporo wiedzy.

Uczestnictwo w tygodniu kodowania zakończone zostało przyznaniem placówce europejskiego certyfikatu.

 

 

 

#codeweek2019 #legoeducation #ape #ambasadorprzyjaznejedukacji #AKCESedukacja #ALEnauczanie


18

października

2019

 

 

MUZYCZNA PODRÓŻ PO EUROPIE

Choć za oknem odrobinę szaro, to w krainie „Wesołej Ludwiczki” zawsze jest pogodnie i radośnie! W piątkowy poranek odbył się długo wyczekiwany balik "Muzyczna podróż po Europie". Przedszkolaki perfekcyjnie przygotowały się do udziału w zabawie. Każdy przedszkolak przebrał się za mieszkańca lub symbol któregoś z krajów Europy. Taneczna zabawa odbyła się pod czujnym okiem animatorów, którzy przygotowali dla dzieci wiele wspaniałych zabaw.  Balik okazał się kolejną okazją do wspaniałej zabawy, która zapewniła dzieciom niezapomniane wrażenia!

 


15

października

2019

 

RODZIC EKSPERTEM

We wtorek  - 15 października - grupę "Pszczół" odwiedziła mama Jagody. Tego dnia mama naszej koleżanki wcieliła się w rolę eksperta. Razem z przedszkolakami przygotowała przepyszne i zdrowe babeczki. A wszystko to w ramach projektu "Pole", który właśnie realizuje grupa naszych 3, 4 i 5- latków.

 

 


15

października

2019

 

 

MUZYCZNE SPOTKANIE Z TRĄBKĄ I PUZONEM

We wtorek  - 15 października - nasze Przedszkole odwiedzili niecodzienni goście - członkini orkiestry dętej oraz jej pomocnik. Muzycy zaprezentowali dzieciom strój członka orkiestry dętej oraz instrumenty, na których na co dzień grają: trąbkę i puzon. Dzieci poznały budowę instrumentów, wsłuchały się w opowieści o nich, następnie wysłuchały mini koncertu, by na sam koniec odśpiewać znane piosenki - "Jedzie pociąg" oraz "Stary Niedźwiedź mocno śpi" przy akompaniamencie instrumentów gości. To był dzień pełen muzycznych wrażeń!

 

 


październik

2019

 

 

GEOMETRYCZNA JESIEŃ

Nasze przedszkolaki zdają sobie sprawę z tego, jak ważna w naszym życiu jest matematyka. "Królowa nauk" towarzyszy nam dosłownie wszędzie. Dzieci - co prawda - dopiero zaczynają swoją matematyczną przygodę, jednak już doskonale sobie z nią radzą. Jagódka z naszego Przedszkola postanowiła zmierzyć się z geometrią przygotowując pracę plastyczną "Jesienne drzewo" na konkurs "Geometryczna jesień" zorganizowany przez Przedszkole Miejskie w Łukowie.

Trzymamy kciuki za naszą pomysłową i zdolną twórczynię!

 

 


14

października

2019

 

W BIBLIOTECE

14 października przedszkolaki z grupy "Zajączków" wybrały się na JESIENNE WARSZTATY CZYTELNICZO - PLASTYCZNE do Biblioteki Raczyńskich - Filii nr 2. Dzieci wysłuchały bajek o leśnych zwierzętach oraz wzięły udział w zabawach i zagadkach z nimi związanych. W drugiej części spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną z rolek i kolorowego papieru  tworząc głównych bohaterów z wcześniej wysłuchanych bajek. To było niezwykle inspirujące spotkanie, dzięki któremu mogliśmy bawić się sztuką oraz rozwijać swoją wyobraźnię!

 

 


10

października

2019

 

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

10 października br. najstarsza grupa z naszego Przedszkola wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 18 na zajęcia z okazji obchodów ŚWIATOWEGO DNIA DRZEWA/DNIA ŻYCZLIWOŚCI.  Przedszkolaki miały okazję podziwiać plakaty wykonane przez uczniów w/w szkoły związane z wspomnianymi świętami. Następnie dzieci wysłuchały prezentacji dotyczącej m.in.:  roli drzew w życiu człowieka, wzbogaciły swoje wiadomości n/t różnych gatunków drzew, a także dowiedziały się kilku ciekawostek. Z drugiej części prezentacji dowiedzieliśmy się, że życzliwość to coś więcej niż bycie miłym.
Na zakończenie wspólnie wykonano plakat "Jesiennego drzewa", przyklejając kolorowe liście, na których zapisano życzliwe zdania!

 

 


7

października

2019

 

ZAKĄTEK DŹWIĘKOWIERSZY

W poniedziałkowe przedpołudnie - 7 października - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" miały przyjemność usłyszeć kolejną niezwykłą opowieść o tym, że wiersze można też śpiewać. Co więcej wyśpiewane wiersze brzmią naprawdę dobrze!

Muzyczna historia pełna cytatów autorstwa Brzechwy i Tuwima przeniosła na moment widzów przedszkolnego przedstawienia w niezwykły świat muzyki. To było inspirujące muzyczne przedpołudnie!

 

 


październik

2019

 

"POCIĄG DO KODOWANIA"

Z początkiem października do naszej pracowni LEGO® Education trafiły nowe, niesamowite, zestawy klocków LEGO Education. Tym razem są to klocki umożliwiające m. in. rozpoczęcie przygody z kodowaniem. Pierwsze obcowanie z pociągiem do kodowania - "Coding Express'em" okazało się dla przedszkolaków bardzo atrakcyjne.

Możliwość samodzielnego kreowania rzeczywistości oraz odpowiedniego zaprojektowania (zakodowania) trasy, jaką pociąg ma pokonać przyniosła dzieciom mnóstwo radości.

Mamy nadzieję, że to początek dłuższej i niezwykle owocnej pracy, zaś efektami naszych LEGO pomysłów będziemy mogli podzielić się z Wami już niebawem.

 

#legoeducation #ape #ambasadorprzyjaznejedukacji #AKCESedukacja #ALEnauczanie


2

października

2019

 

KARTKI DLA POWSTAŃCÓW

BOHATERON to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Wspomniane działania mają promować patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce i poza jej granicami, a także tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok.

W tym celu każda zainteresowana osoba bądź grupa ma możliwość wysłania kartki, listu lub laurki do wybranego Powstańca Warszawskiego.

Grupy "Biedronek" oraz "Pszczół" postanowiły podziękować powstańcom za ich odwagę i wysłały kartki z pozdrowieniami do bohaterów.

 


2

października

2019

 

WYCIECZKA DO OGRODU EKOLOGICZNEGO W WIRACH

Środowy poranek - 2 października - okazał się dla przedszkolaków z grup "Pszczół" i "Motyli" dniem pełnym atrakcji. Przedszkolaki wybrały się tego dnia na wycieczkę do niezwykłego podpoznańskiego ogrodu. Po dotarciu na miejsce dzieci mogły podziwiać z bliska rośliny ogrodowe - drzewa, krzewy oraz jesienne kwiaty. 3, 4 oraz 5 - latki wzięły udział w warsztatach "Od ziarenka do bochenka". Dzieci poznały i nauczyły się rozpoznawać różne rodzaje zbóż, dokładnie przyglądały się ich źdźbłom i widocznym w nich ziarnom. Przedszkolaki ustaliły, jaką drogę pokonuje ziarno nim stanie się mąką, by następnie z pomocą prowadzącej przygotowywać macę (znany od bardzo dawna rodzaj chleba). "Pszczółki" i "Biedronki" degustowały różne rodzaje pieczywa, starając się wybrać to najsmaczniejsze oraz najbardziej zdrowe.

Przedszkolaki odrobinę zmęczone, ale pełne nowych wrażeń wróciły do Przedszkola.

 

 


30 

września

2019

 

GOTOWANIE Z „WESOŁA LUDWICZKĄ” 

W poniedziałkowy poranek odbyły się  pierwsze w tym roku przedszkolnym warsztaty kulinarne pod nazwą: „GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ”.  Ponieważ w tym roku nasi wychowankowie podróżują po kolejnych krajach Europy, tym razem odwiedzili Francję. W czasie kulinarnych warsztatów wykonano francuską, owocowo - warzywną, sałatkę. Przygotowany przez dzieci posiłek okazał się nie tylko pyszny, ale też bardzo zdrowy!

 

 


21

września

2019

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W słoneczne, sobotnie popołudnie  - 21 września - odbyło się spotkanie integracyjne grupy „Zajączków” w Grodzewie. Spotkanie odbyło się na placu zabaw tuż przy samym lesie. Dzieci wraz z rodzicami brały udział w zabawach sportowych, kalamburach i wielu innych zabawach na świeżym powietrzu. Smaczne przekąski przygotowane przez dzieci i rodziców wszystkim umilały czas. W tak radosnej atmosferze trudno było się pożegnać, zabawa trwała więc prawie do wieczora.

 


16

września

2019

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Od kilku już lat piętnastego dnia września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. W bieżącym roku również nasze Przedszkole już po raz kolejny dołączyło do międzynarodowych obchodów tegoż dnia. Grupy "Biedronek" oraz "Pszczół", w poniedziałek - 16 września -  zmierzyły się z kropkową gimnastyką, zabawami ruchowymi z kropkami w tle, by na sam koniec stworzyć kolorowe kropkowe dzieła.

 

 


9

września

2019

 

"GDZIE MIESZKAJĄ DŹWIĘKI?"

W poniedziałkowe przedpołudnie - 9 września - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" miały przyjemność usłyszeć niezwykłą opowieść o tym, gdzie mieszkają dźwięki.

Razem z aktorami oraz muzykami "Filharmonii Pomysłów" dzieci wybrały się w niezwykłą wyprawę na granicę pięciolinii, odkryły miejsca, w których kryją się dźwięki oraz poznały dwie przesympatyczne, muzyczne postacie: Muzolka i Muzolinkę.

Muzyczna historia przeniosła na moment widzów przedszkolnego przedstawienia w niezwykły świat muzyki. To było niesamowicie muzyczne przedpołudnie!

 

 


30 - 31

sierpień

2019

 

DNI ADAPTACYJNE W WESOŁEJ LUDWICZCE

W ostatnich dniach sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne. Przyszłe przedszkolaki wspólnie z rodzicami miały okazję do wspaniałej zabawy. Dzięki spotkaniu dzieci i rodzice bliżej poznali przedszkole oraz wychowawczynie.

Zajęcia adaptacyjne już za nami, kolejne maluszki zapraszamy do krainy  „Wesołej Ludwiczki” w przyszłym roku!


Co działo się w naszym Przedszkolu w poprzednich miesiącach można zobaczyć w dziale ARCHIWUM
Zapraszamy!!!