NABÓR DO PRZEDSZKOLA

NA ROK 2020/2021

 

Drodzy Państwo

w związku z wprowadzeniem przez rząd RP

ograniczeń dotyczących przemieszczania się

 nie odbędą się  w przedszkolu "dyżury" w celu odebrania od Państwa dokumentów związanych z rekrutacją do przedszkola.

 

Przesłane skany dokumentów wypełniają na ten szczególny moment zapis  o dostarczeniu dokumentów.

 


Szanowni Rodzice,

z dniem 25.03.2020 r. zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 nasza placówka przechodzi w tryb tak zwanego „kształcenia na odległość” a zawieszenie prowadzenia działalności dydaktyczno - wychowawczo - opiekuńczej zostaje wydłużone do dnia 10 kwietnia b.r.

 

W  ramach działań związanych z „kształceniem na odległość” utworzony został dodatkowy mail placówki przedszkolenr124@wp.pl, przeznaczony do bezpośredniego kontaktu nauczycieli z Państwem oraz Państwa z nauczycielami.

Naszym zadaniem jest wsparcie Państwa w tej trudnej sytuacji oraz zapewnienie ciągłości zajęć edukacyjnych. Wychowawcy poszczególnych grup będą się z Państwem kontaktować, tak jak miało to miejsce do tej pory.

Dodatkowo zostają wprowadzone konsultacje z wychowawcami, które realizowane będą dwa razy w tygodniu za pośrednictwem poczty elektronicznej. Harmonogram konsultacji zostanie przekazany Państwu indywidualne.

 

Równocześnie na bieżąco będą wysyłane do Państwa materiały, które pomogą Państwa pociechom zrealizować oraz utrwalić ich wiedzę, umiejętności oraz postawy, tym samym nabyć kolejnych kluczowych dla ich rozwoju kompetencji. Będą one dostosowane do wieku,  potrzeb  oraz  możliwości rozwojowych Państwa dzieci. Skonstruowane w oparciu o założenia podstawy programowej oraz  treści programów wychowania przedszkolnego. Efekty działań będą udostępniane na przedszkolnej stronie internetowej pod adresem http://www.przedszkole124.pl/.

 

Drodzy Państwo to trudny czas dla nas wszystkich, zupełnie nowa sytuacja, z którą przyszło się nam zmierzyć. Wykorzystajmy okres pobytu dziecka w domu na rozmowy z nim na tematy rozwijające jego zainteresowania i bogacące słownictwo. Znajdźmy czas na czytanie dzieciom i z dziećmi, wspólne, rodzinne gry planszowe czy zabawy i gry zręcznościowe.

 

Dziękuję Państwu za zrozumienie i współpracę z nauczycielami, za odbieranie wiadomości przekazywanych Państwu przez nauczycieli oraz dzielenie się z nami Państwa i Państwa pociech aktywnościami.

 

 

Gizela Król

dyrektor przedszkola


Zapraszamy serdecznie Państwa na nasz profil na Instagramie [KLIK]

Tam - również - zapoznacie się Państwo z przygodami dzielnych przedszkolaków.


marzec

2020

 

KREATYWNE WYZWANIE KONSTRUKCYJNE

W trwającym roku szkolnym przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" podróżują po kolejnych krajach Europy poznając charakterystyczne dla nich utwory muzyczne, instrumenty, zabawy, potrawy, a także budowle.

W ostatnich tygodniach marca zachęciliśmy dzieci oraz ich rodziców do udziału w kreatywnym wyzwaniu konstrukcyjnym. Zadanie dzieci polegało na zbudowaniu z dostępnych w ich domach klocków (klocki LEGO, klocki wafle, klocki drewniane, itp.) konstrukcji inspirowanych europejską architekturą.

Dzieciaki i ich rodzice zakasali rękawy i nadesłali nam całe mnóstwo zdjęć ukazujących niesamowite instalacje klockowe.

Zachęcamy do zobaczenia animowanej galerii nadesłanych prac i próby podjęcia rozpoznania poszczególnych konstrukcji. Małym i nieco większym konstruktorom serdecznie gratulujemy niesamowitych pomysłów!

 

 


25 -27

marca

2020

 

PROJEKT BADAWCZY - ROŚLINA

Od środy, 25 marca, nasze grupy 3, 4 i 5 - latków rozpoczęły realizację projektu badawczego roślina, w czasie którego przedszkolaki pogłębią wiedzę na temat budowy roślin, a także warunków potrzebnych do ich wzrostu. Projekt ten ze względu na kontynuację zawieszenia zajęć w placówkach oświatowych w całym kraju odbywa się w formie kształcenia na odległość.

Nauczyciele na każdy dzień realizacji projektu przygotowują pakiety inspiracji skierowane do swoich wychowanków. Przy dużym wsparciu rodziców dzieciom udało się w tym tygodniu stworzyć domowe mini centra badawcze, założyć hodowle roślin domowych (rzeżucha, fasola, cebula, szczypiorek, itp.), przyjrzeć się nasionom roślin, skupić się na ich klasyfikowaniu, stworzyć niezwykłe prace plastyczne, poruszać się w rytm utworów muzyki związanej z wiosną i roślinami, a także zajrzeć do literatury dotyczącej przedmiotu badań.

 

 


23 -27

marca

2020

 

PRZEDSZKOLNE INSPIRACJE CZ. 2

To już drugi tydzień odkąd zajęcia dydaktyczno - wychowawczo - opiekuńcze w naszym Przedszkolu, jak i w placówkach w całej Polsce, zostały zawieszone.

"Ludwiczkowe" nauczycielki w dalszym ciągu dzielą się ze swoimi wychowankami i ich rodzicami pomysłami na ciekawe i atrakcyjne zabawy, które można z powodzeniem zorganizować w domu.

Nasze przedszkolaki i ich rodzice korzystają z przesłanych propozycji, co dokumentują praktycznie każdego dnia w postaci zdjęć i filmów.

 

Dziękujemy, że dzielicie się Państwo z nami Waszymi działaniami. Jest nam niezwykle miło, iż mimo trudności znajdujecie czas na wspaniałą i beztroską zabawę.

 

 


16 -20

marca

2020

 

 

"ZDALNY" TYDZIEŃ WRAŻLIWOŚCI

W pracę naszego Przedszkola i działającego przy nim koła „Małych Wolontariuszy” wpisał się fakt, iż w tygodniu poprzedzającym pierwszy dzień wiosny obchodzimy tzw. Tydzień Motyla – Tydzień Wrażliwości. To czas, kiedy szczególną uwagę zwracamy na upowszechnienie idei wolontariatu, szczególnie tego czynionego przez najmłodszych. Spotykamy się wtedy z innymi, wspólnie działamy, wspólnie czytamy, wspólnie coś tworzymy, wreszcie maszerujemy alejkami otaczającymi Przedszkole i dzielimy się z przechodniami uśmiechami i dobrymi wiadomościami. Symbolem Tygodnia Wrażliwości są kolorowe motyle

Ponieważ trwające obecnie zawieszenie zajęć uniemożliwiła nam jakiekolwiek działanie związane ze spotkaniem się postanowiliśmy, iż w tym szczególnym tygodniu przedszkolaki, rodzice oraz nauczyciele połączą swoje siły poprzez stworzenie najpiękniejszych symboli Tygodnia Wrażliwości - kolorowych motyli.

Motyle stworzone przez dzieci i ich opiekunów już niebawem ozdobią hol naszego Przedszkola przypominając o wolontariacie oraz o tym jak istotne w dzisiejszym świecie jest dostrzeganie drugiego człowieka.

Pokazujemy w ten sposób, iż chociaż fizycznie osobno – wciąż możemy coś pięknego zrobić razem!

 


11-18

marca

2020

 

 

PRZEDSZKOLNE INSPIRACJE

Minął tydzień odkąd zawieszone zostały zajęcia dydaktyczno - wychowawczo - opiekuńcze w placówkach w całej Polsce, w tym i  w naszym Przedszkolu.

Nauczycielki z "Wesołej Ludwiczki" dzielą się ze swoimi wychowankami i ich rodzicami pomysłami na ciekawe zabawy oraz atrakcyjne zajęcia, które można zorganizować w domu.

 

Pokazujecie nam, że korzystacie z przesyłanych zdalnie propozycji.

Dzielicie się z nami tym, jak organizujecie swój "edukacyjny" dzień. Cieszy nas fakt, że nie zapominacie w tym trudnym czasie o dobrej zabawie, która w efekcie przemyca sporą dawkę wiedzy, umiejętności i postaw.

 


6

marca

2020

 

 

WYPRAWA DO PREHISTORYCZNEGO ŚWIATA

W piątek - 6 marca - grupy "Pszczół" i "Motyli" wybrały się w niesamowitą podróż w czasie. Przedszkolaki odwiedziły interaktywną wystawę dinozaurów w Galerii Malta. Dzieci poznały gatunki prehistorycznych gadów, ich cechy oraz wygląd. Każdy z uczestników wycieczki mógł dosiąść grzbietu dinozaura, a także zamienić się na moment w paleontologa i spróbować odkryć dino - skamieniałości.

To był czas pełen niesamowitych wrażeń!

 


3

marca

2020

 

 

PINGWINY PANA PIANKI

We wtorkowy poranek odwiedził nasze przedszkole niezwykły gość - Pan Pianka. Nasz piankowy ekspert po raz kolejny zachęcił wszystkich - dużych i małych  - do wspólnych, kreatywnych działań. Tym razem z użyciem kukurydzianych pianek tworzyliśmy bardzo ciekawe zwierzęta zamieszkujące zarówno zimne jak i odrobinę cieplejsze zakątki Ziemi. Pingwiny, bo o nich mowa, stanowiły nasze konstrukcyjne wyzwanie tym razem. Wizycie naszego gościa towarzyszyło dużo uśmiechu i wspaniałej zabawy!

 


2

marca

2020

 

BAJU BAJU DŹWIĘKI

To kolejne spotkanie przedszkolaków i muzycznych bohaterów Muzolka i Muzolinki! Tym razem zaproszono nas do wspólnej podróży w poszukiwaniu polskich legend. Podczas muzycznej wyprawy poznaliśmy m.in. legendę o Poznańskich Koziołkach, Smoku Wawelskim, Bazyliszku oraz Lechu, Czechu i Rusie.

Dźwiękowo - muzyczna przygoda okazała się niesamowitym doświadczeniem, które na twarzach młodych widzów wzbudziło mnóstwo uśmiechów!


25

lutego

2020

 

Przedszkolaki prawdziwymi badaczami!

25 lutego nasze Przedszkole odwiedzili niesamowici goście, dzięki którym przedszkolaki mogły na chwilę zamienić się w najprawdziwszych badaczy ludzkiego ciała. Dzieci wyposażono w rekwizyty prawdziwych naukowców/lekarzy - fartuchy, stetoskopy, itp. Każdy z młodych eksperymentatorów tego dnia zgłębiał tajniki wiedzy kardiologicznej lub gastrologicznej.

Dzień, w którym mogliśmy wsłuchać się wbicie naszych serc, czy poznać drogę, jaką pokonuje w naszym organizmie jedzenie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków!

 

 

 


17

lutego

2020

 

VI koncert Filharmonii Pomysłów „Spiżarnia dźwiękowa”

Szóste spotkanie z „Muzolkiem” było wyjątkowe! Otóż dla tego sympatycznego stworka był to bardzo ważny dzień – jego urodziny! Na spotkanie z nim dzieci przyszły elegancko ubrane, gotowe do wspólnego świętowania. Jednak jak to bywa - problemem była urodzinowa niespodzianka dla solenizanta. Na szczęście muzyczna uczta w otoczeniu dźwięków gitary klasycznej i elektrycznej się udała, a Muzolek był bardzo zadowolony z takiego prezentu.

 

 


28

stycznia

2020

 

MOBILNE PLANETARIUM

Pod koniec stycznia nasze Przedszkole odwiedzili niezwykli eksperci. We wtorkowy poranek dzieci wzięły udział w niezwykłym pokazie. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z animacją ukazującą narodziny Układu Słonecznego, animacją o tyle niezwykłą, iż wyświetloną na sklepieniu mobilnego planetarium, które tego dnia odwiedziło "Wesołą Ludwiczkę".

To było niesamowite przeżycie dla przedszkolnych pasjonatów Kosmosu!

 

 


13

stycznia

2020

 

ZAKĄTEK DŹWIĘKOWIERSZY  

To już piąte spotkanie przedszkolaków i Muzolka! Tym razem ten sympatyczny bohater zaprosił nas do wspólnej podróży w poszukiwaniu recepty na dobry nastrój. W trakcie wyprawy Muzolek odkrywa, że można śpiewać nie tylko piosenki, ale nawet ulubione wiersze!

Przedszkolaki z „Ludwiczki” na szczęście bardzo często mają dobry nastrój i wiedzą, że śpiewać można wszystko! Wiersze, wierszyki, a nawet swoje własne piosenki!

 

 


10

stycznia

2020

BALIK KARNAWAŁOWY

Piątkowy poranek w „Wesołej Ludwiczce” był wyjątkowy! Przedszkolaki bawiły się na karnawałowym baliku. Od samego rana można było wyczuć w Przedszkolu niecodzienną atmosferę. Na baliku pojawiły się: księżniczki, tancerki, wróżki, rycerze, piraci, policjanci i wiele, wiele innych postaci. Pomysłowość oraz zaangażowanie rodziców w wykonaniu strojów zasługuje na ogromne brawa! Niesamowita zabawa i wspaniałe stroje przedszkolaków jeszcze długo będą wspominane.

 

 


20

grudnia

2019

 

SPOTKANIE Z GWIAZDOREM - DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ

W naszym Przedszkolu od rana po salach roznosił się smakowity zapach przyrządzanych potraw świątecznych. To nasze Panie kucharki przegotowywały pyszny wigilijny obiad.

 Po uroczystym obiedzie przedszkolaki obejrzały spektakl Teatru Promyk „Historia o dwóch bałwankach” -  historię o niegrzecznych bałwankach, które zamiast wykonać swoje obowiązki – rozrabiały. Na szczęście Gwiazdor ma dobre serce i szybko zapomniał o ich przewinieniach.

Tego dnia każdą grupę odwiedził sam Gwiazdor! Jak się okazało każdy przedszkolak był grzeczny i dostał od niego prezent. A tym, co jednak „troszeczkę” narozrabiali, Gwiazdor dał czas na poprawę.

 To był naprawdę niesamowity dzień!

 

 


18

grudnia

2019

 

EUROPEJSKIE KOLĘDOWANIE

18 grudnia grupa „ Zajączków” wybrała się do Urzędu Miasta Poznania z Europejskim Kolędowaniem akcentując w tym szczególnym czasie fakt, że Europa to rodzina bez granic. Widzowie zachwyceni występem przedszkolaków nagrodzili małych artystów, brawami i gratulacjami.

 


17

grudnia

2019

 

WIZYTA W ARENDEL

17 grudnia grupa „ Zajączków” i „ Motyli” wybrały się na wycieczkę do stylizowanej na wioskę norweską miejscowości Zagórów. W tym wyjątkowym miejscu dzieci miały możliwość zapoznania się z kulturą oraz zwyczajami, jakie panują w Norwegii. Przedszkolaki odwiedziły zagrodę dla zwierząt podziwiając piękne renifery i inne zwierzęta. Dużo radości przyniosło najmłodszym spotkanie z Mikołajem i Panią Mikołajową. W tym samym czasie w ciepłej i przytulnej stodole elfy zaprosiły dzieci do wesołej  zabawy - tańczenia, śpiewania i tworzenia ozdób świątecznych.

To było niezwykłe miejsce i równie niezwykły czas!

 

 


grudzień

2019

 

PIERNIKI DLA HOSPICJUM PALIUM

Świąteczny czas zainspirował małych wolontariuszy oraz ich rodziców do podjęcia świątecznej aktywności w postaci pieczenia pierników. Setki upieczonych i przepięknie ozdobionych przez przedszkolnych wolontariuszy i ich rodziny pierników zostało przekazanych Hospicjum Palium, by podczas "Dnia Hospicjum" w trakcje Betlejem Poznańskiego móc nimi częstować hospicyjnych wolontariuszy oraz darczyńców.

 

 


10

grudnia

2019

 

RODZIC EKSPERTEM

We wtorkowy ranek grupę "Pszczół" odwiedziła mama naszej koleżanki - Gabrysi. Grupa 3, 4 i 5 - latków właśnie rozpoczęła omawianie tematów związanych ze zbliżającymi się Świętami. Nasz ekspert zaprosił przedszkolaki do wspólnego pieczenia i ozdabiania świątecznych pierników. Tym oto sposobem na dobrą godzinę dzieci zamieniły się w najprawdziwszych mistrzów cukiernictwa. Cóż to był za dzień!

Dziękujemy naszemu gościowi za poświęcony nam czas.

 


6

grudnia

2019

 

ODWIEDZINY MIKOŁAJA

Dzisiaj od samego rana na dzieci czekał wspaniały gość - Mikołaj we własnej osobie! Jakie było zdziwienie, kiedy to on otwierał drzwi do naszego Przedszkola! Dzieci bardzo się cieszyły, że - pomimo wielu obowiązków - Mikołaj znalazł chwilę, aby odwiedzić „Wesołą Ludwiczkę”.

 

 


6

grudnia

2019

 

W POSZUKIWANIU EKSPRESU POLARNEGO

Jak co roku o tej porze Ekspres Polarny wyrusza w swoją podróż na Biegun Północny. Tym razem jednak coś poszło nie tak. Maszynista świątecznego pociągu zapodział gdzieś mapę trasy, jaką musi pokonać. Konduktor Ekspresu Polarnego zwrócił się z prośbą o pomoc w odtworzeniu trasy pociągu do grupy naszych "Pszczół". Przedszkolaki zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by skład wyruszył w trasę, poprosiły o pomoc w zrealizowaniu zadań Konduktora zaprzyjaźnioną klasę trzecią ze Szkoły Podstawowej nr 20. Dzieciom wspólnymi siłami udało się pomóc Konduktorowi. W ten oto sposób świąteczny pociąg lada dzień wyruszy w swoją podróż.

Wspólne zajęcia z wykorzystaniem LEGO Education dały dzieciom mnóstwo radości, nauczyły je również współpracy i kreatywnego rozwiązywania napotkanych "problemów".

To było niezwykłe spotkanie!

 

 


3

grudnia

2019

 

 

ŚWIĄTECZNE LIZAKI BIEDRONEK I PSZCZÓŁ

Grupy "Biedronek" oraz "Pszczół" z okazji zbliżających się Mikołajek wzięły udział w niespodziankowych, mikołajkowych warsztatach lizakowych. Przedszkolaki odwiedziły Manufakturę Lizaków Karmelowe, gdzie samodzielnie  stworzyły przepyszne świąteczne pyszności. "Biedronki" i "Pszczółki" dowiedziały się jak tworzy się lizaki, poznały tajemnicę cukiernika dotyczącą kształtowania płynnego karmelu - nauczyły się m.in. formować lizak w kształcie choinki.

Na koniec wycieczki, korzystając z okazji, dzieci przespacerowały się po Starym Rynku, by podziwiać świąteczne dekoracje naszego miasta.

 

 


2

grudnia

2019

 

 

ZACISZNE CICHO SZA

W poniedziałkowe przedpołudnie - 2 grudnia - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" miały przyjemność usłyszeć kolejną niezwykłą muzyczną opowieść. Tym razem była to historia o "dynamice" w muzyce, czyli o tym jak pewne dźwięki wybrzmiewa się cicho (piano), jeszcze inne dość głośno (mezzo forte), zaś kolejne głośno (forte).

Muzyczna historia pełna zabawnych momentów i morałów okazała się naprawdę inspirującym sposobem na spędzenie przedpołudnia.

 

 


29

listopad

2019

 

AKORDEON - SPOTKANIE

Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził pan Łukasz z niezwykłym instrumentem – akordeonem! Pokazał nam akordeon tradycyjny, ale też elektryczny. Pozwolił zajrzeć do środka instrumentów. Na koniec odbył się mini koncert dla każdej z grup.

 

 


listopad

2019

 

DWUJĘZYCZNY LISTOPAD

W bieżącym roku szkolnym, w ramach przedszkolnego planu rocznego podróżujemy po kolejnych krajach Europy. W czasie naszych wojaży poznajemy kulturę innych państw. W dużej mierze skupiamy się również na muzycznych opowieściach i inspiracjach pochodzących z różnych stron Europy. Listopad był miesiącem, który poświęciliśmy Wielkiej Brytanii. W związku z tym wspomniany miesiąc ogłosiliśmy DWUJĘZYCZYM LISTOPADEM. W tym czasie dużo więcej niż zwykle używaliśmy w naszych grupach języka angielskiego. Codziennie witaliśmy się i żegnaliśmy piosenką w języku angielskimi, przetłumaczyliśmy nasz jadłospis jednocześnie ucząc się nazw potraw, poznaliśmy zabawy brytyjskich dzieci oraz kilka zabaw w języku angielskim, śpiewaliśmy więcej niż zwykle angielskich piosenek, ale przede wszystkim świetnie się bawiliśmy!

 

 


28

listopada

2019

 

PRZEDSZKOLAKI SADZĄ DRZEWA!

Dzisiaj każda grupa w ogrodzie przedszkolnym posadziła drzewo! Pomógł nam tata Pawła, naszego kolegi z najmłodszej grupy. Opowiedział nam on, jakie warunki trzeba spełnić, aby drzewa (ale i wszystkie rośliny) mogły rosnąć. Każda grupa ma swoje własne drzewko i każda obiecała, że będzie o nie dbać!

 

 


26

listopada

2019

 

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM - RODZIC EKSPERTEM

Grupy „Ślimaków”, „Biedronek” i „Motyli” odwiedził tata chłopca z najmłodszej grupy - Pan Mariusz, który z wykształcenia jest leśnikiem. Podzielił się on z nami ogromną wiedzą na temat lasu i jego mieszkańców. Opowiedział wiele ciekawostek na temat drzew i zwierząt. Dziękujemy za spotkanie!

 

 


25

listopada

2019

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRACOWNI LEGO EDUCATION

W jesienny, chłodny, poranek - 25 listopada - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" przybyły do Przedszkola w towarzystwie niecodziennych gości. Tego dnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia, dlatego też dziś każdemu dziecku w Przedszkolu towarzyszył jego ulubiony miś lub pluszowy niedźwiadek.

Od rana dzieci malowały, wylepiały, śpiewały o misiach (w języku polskim oraz angielskim), urządzały dla misiów poczęstunek, a także z misiami tańczyły, by na sam koniec obchodów dzisiejszego święta odwiedzić pracownię LEGO Education.

Każdy przedszkolak, mały i duży, miał za zadanie po odszyfrowaniu polecenia z wykorzystaniem odpowiednich kolorów klocków zbudować postać swojego ulubionego pluszaka.

Zobaczcie sami, jakie piękne misie udało się nam skonstruować!

 

 


21

listopada

2019

 

RODZIC EKSPERTEM

W czwartkowy ranek grupę "Pszczół" odwiedziła mama naszego kolegi Filipa. Nasz gość na co dzień zajmuje się językiem angielskim, dlatego też specjalnie dla nas nasz ekspert przygotował zajęcia językowe.

Dzięki spotkaniu z ekspertem dzieci utrwaliły angielskie słownictwo związane z jesienią, doskonale się bawiły, zaś na sam koniec zajęć stworzyły piękną pracę plastyczną.

Dziękujemy naszemu gościowi za poświęcony nam czas.

 

 


20

listopada

2019

 

 

ANGIELSKIE GOTOWANIE Z „WESOŁA LUDWICZKĄ” 

W środowy poranek odbyły się  kolejne w tym roku przedszkolnym warsztaty kulinarne pod nazwą: „GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ”.  Ponieważ w tym roku nasi wychowankowie podróżują po kolejnych krajach Europy, tym razem odwiedziliśmy Anglię. W czasie kulinarnych warsztatów wykonano angielski przysmak, tzw. "trifle". Przygotowany przez dzieci posiłek okazał się przepyszny, a przy tym i prezentował się niesamowicie!

 

 


19

listopada

2019

ROGALOWE MUZEUM POZNANIA

19 listopada  "Zajączki" odwiedziły Muzeum Rogalowe w Poznaniu. Dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których zapoznały się z tradycją wypiekania rogali świętomarcińskich, a także samodzielnie przygotowywały rogale do wypieku. W czasie warsztatu swoimi opowieściami umilał naszym przedszkolakom czas "wuja Binio", który z humorem prezentował ciekawostki dotyczące gwary poznańskiej. Na zakończenie spotkania czekał wszystkich uczestników warsztatów słodki poczęstunek.

 

 

 


18

listopada

2019

 

 

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM NADLEŚNICTWA BABKI

W dniu dzisiejszym - 18 listopada - nasze Przedszkole odwiedziła pani leśnik. Razem z naszym gościem utrwaliliśmy wiedzę na temat budowy drzew. Mieliśmy także okazję porozmawiać o zimowych zwyczajach zwierząt leśnych, a przede wszystkim poznać tych mieszkańców lasu, którzy przesypiają zimę.

 

 


15

listopada

2019

 

 

DZIEŃ DREWNIANEJ ZABAWKI

Dzisiaj w ramach „Wydarzenia kulminacyjnego”, czyli podsumowania projektu T@blit  DRZEWO w grupie „Ślimaków” i „Biedronek” „zniknęły” wszystkie plastikowe zabawki, a ich miejsce zastąpiły zabawki drewniane! Maluchy zamieniły się także salami, aby zobaczyć jakie skarby przyniosły dzieci z sąsiedniej grupy. Na koniec odbyło się krótkie muzyczne przedstawienie i podsumowanie wiadomości na temat lasu.

 


8

listopada

2019

 

KREATYWNE WARSZTATY Z PANEM PIANKĄ

W dniu 8 listopada nasze przedszkole odwiedził Pan Pianka. Nasz pomysłowy gość zaproponował dzieciom kreatywną zabawę kolorowymi "chrupkami kukurydzianymi". W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się, jak w prosty sposób, z pomocą kolorowych pianek i odrobiny wody można wyczarować nie tylko drzewa, łąkę, rzekę, ale i wiele innych rzeczy.

Tego dnia w przedszkolu powstały naprawdę wspaniałe prace, które dzieci z dumą zaprezentowały swoim rodzicom.

 

 


początek

listopada

2019

 

"PRZEDSZKOLE DO HYMNU"

W pierwszym tygodniu listopada przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" skupiły się na pogłębianiu wiedzy o naszym kraju. Dzieci utrwaliły informacje nt. symboli narodowych oraz ciekawostek związanych z naszym państwem. Rodziców razem z dziećmi zaproszono do współtworzenia "drzewa cytatów", na którym umieszczono cytaty związane z niepodległością.

8 listopada przedszkolaki w ramach akcji  MEN "Szkoła do hymnu" odśpiewały hymn naszego Państwa.

 


31

października

2019

 

SPOTKANIE Z GITARĄ

W czwartkowy poranek  - 31 października - grupę "Ślimaków" odwiedził muzyczny ekspert. Gość zaczarował "Ślimaczki" piękną muzyką i śpiewem. Przedszkolaki miały okazję bliżej zapoznać się z nowym instrumentem - gitarą, posłuchać jej brzmienia i wspólnie pośpiewać. Dziękujemy za tak inspirujące spotkanie!

 

 


październik

2019

 

JESIENNE DRZEWA

Piękna, złota jesień za oknami naszego Przedszkola zainspirowała dziewczynki z grupy "Pszczółek" do stworzenia prac plastycznych na konkurs organizowany przez Przedszkole nr 24 w Raciborzu. Zadanie przedszkolaków polegało na przygotowaniu jesiennych drzew z materiałów ekologicznych.

Spójrzcie co udało się stworzyć naszym zdolnym twórczyniom.

 

 


25

października

2019

 

RODZIC - EKSPERTEM

W piątkowy poranek grupę "Ślimaczków" odwiedziła niesamowita pani ekspert - mama naszego kolegi z grupy - Kajetana. W trakcie spotkania "Ślimaczki:" wspólnie wykonały pracę plastyczną pt.: „Miś” z jesiennych darów. Dzieci rozwijały swoje plastyczne umiejętności, ekspresję i twórczą postawę.

 

 


24

października

2019

 

W SZKOLE MUZYCZNEJ

W czwartkowy poranek najstarsza grupa przedszkolaków wybrała się do Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2 na koncert: "MUZYKA W KOLE I ZESPOLE". Przedszkolaki miały okazję wysłuchać różnych utworów zagranych na instrumentach muzycznych oraz obejrzeć wspaniałe choreografie zaprezentowane przez zespoły rytmiczne w wykonaniu uczniów w/w szkoły.

To było niesamowicie muzyczne i taneczne przedpołudnie!

 

 


24 - 25

października

2019

 

 

SPOTKANIE Z PSAMI TERAPEUTAMI

W czwartkowy oraz piątkowy poranek nasze Przedszkole odwiedzili długo wyczekiwani przez dzieci goście - psy terapeuci. Urocze suczki Kira oraz Wendy oraz ich opiekunka - dogoterapeuta zrobiły na dzieciach ogromne wrażenie. W czasie spotkania dzieci miały możliwość pokonania swojej nieśmiałości. Uczestnicy spotkania mieli również możliwość wzbogacenia swojej wiedzy z zakresu kynologii, poznania właściwej reakcji na obcego, agresywnego psa, a także nauczenia się jak dbać o psa i wykonywać czynności pielęgnacyjne wobec niego.  

 

 


 22

października

2019

 

 

ZAJĘCIA SPORTOWE W SP NR 50

22 października br. dzieci z grupy "Zajączków" uczestniczyły w zajęciach sportowych w Szkole Podstawowej nr 50.  Przedszkolaki wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych m.in.: bieg przez płotki, tor przeszkód, rzut do celu itd. Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki!

 

 


14 - 18

października

2019

 

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA - EUROPE CODE WEEK 2019

Nasze przedszkole dołączyło w tym roku do grona placówek organizujących wydarzenia związane z Europejskim Tygodniem Kodowania. W ramach Europe Code Week 2019 dzieci wzięły udział w zajęciach wykorzystujących zestawy LEGO® Education Coding Express. Te niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych zajęcia dały dzieciom mnóstwo zabawy i radości, a przy okazji przemyciły sporo wiedzy.

Uczestnictwo w tygodniu kodowania zakończone zostało przyznaniem placówce europejskiego certyfikatu.

 

 

 

#codeweek2019 #legoeducation #ape #ambasadorprzyjaznejedukacji #AKCESedukacja #ALEnauczanie


18

października

2019

 

 

MUZYCZNA PODRÓŻ PO EUROPIE

Choć za oknem odrobinę szaro, to w krainie „Wesołej Ludwiczki” zawsze jest pogodnie i radośnie! W piątkowy poranek odbył się długo wyczekiwany balik "Muzyczna podróż po Europie". Przedszkolaki perfekcyjnie przygotowały się do udziału w zabawie. Każdy przedszkolak przebrał się za mieszkańca lub symbol któregoś z krajów Europy. Taneczna zabawa odbyła się pod czujnym okiem animatorów, którzy przygotowali dla dzieci wiele wspaniałych zabaw.  Balik okazał się kolejną okazją do wspaniałej zabawy, która zapewniła dzieciom niezapomniane wrażenia!

 


15

października

2019

 

RODZIC EKSPERTEM

We wtorek  - 15 października - grupę "Pszczół" odwiedziła mama Jagody. Tego dnia mama naszej koleżanki wcieliła się w rolę eksperta. Razem z przedszkolakami przygotowała przepyszne i zdrowe babeczki. A wszystko to w ramach projektu "Pole", który właśnie realizuje grupa naszych 3, 4 i 5- latków.

 

 


15

października

2019

 

 

MUZYCZNE SPOTKANIE Z TRĄBKĄ I PUZONEM

We wtorek  - 15 października - nasze Przedszkole odwiedzili niecodzienni goście - członkini orkiestry dętej oraz jej pomocnik. Muzycy zaprezentowali dzieciom strój członka orkiestry dętej oraz instrumenty, na których na co dzień grają: trąbkę i puzon. Dzieci poznały budowę instrumentów, wsłuchały się w opowieści o nich, następnie wysłuchały mini koncertu, by na sam koniec odśpiewać znane piosenki - "Jedzie pociąg" oraz "Stary Niedźwiedź mocno śpi" przy akompaniamencie instrumentów gości. To był dzień pełen muzycznych wrażeń!

 

 


październik

2019

 

 

GEOMETRYCZNA JESIEŃ

Nasze przedszkolaki zdają sobie sprawę z tego, jak ważna w naszym życiu jest matematyka. "Królowa nauk" towarzyszy nam dosłownie wszędzie. Dzieci - co prawda - dopiero zaczynają swoją matematyczną przygodę, jednak już doskonale sobie z nią radzą. Jagódka z naszego Przedszkola postanowiła zmierzyć się z geometrią przygotowując pracę plastyczną "Jesienne drzewo" na konkurs "Geometryczna jesień" zorganizowany przez Przedszkole Miejskie w Łukowie.

Trzymamy kciuki za naszą pomysłową i zdolną twórczynię!

 

 


14

października

2019

 

W BIBLIOTECE

14 października przedszkolaki z grupy "Zajączków" wybrały się na JESIENNE WARSZTATY CZYTELNICZO - PLASTYCZNE do Biblioteki Raczyńskich - Filii nr 2. Dzieci wysłuchały bajek o leśnych zwierzętach oraz wzięły udział w zabawach i zagadkach z nimi związanych. W drugiej części spotkania dzieci wykonały pracę plastyczną z rolek i kolorowego papieru  tworząc głównych bohaterów z wcześniej wysłuchanych bajek. To było niezwykle inspirujące spotkanie, dzięki któremu mogliśmy bawić się sztuką oraz rozwijać swoją wyobraźnię!

 

 


10

października

2019

 

ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

10 października br. najstarsza grupa z naszego Przedszkola wybrała się do Szkoły Podstawowej nr 18 na zajęcia z okazji obchodów ŚWIATOWEGO DNIA DRZEWA/DNIA ŻYCZLIWOŚCI.  Przedszkolaki miały okazję podziwiać plakaty wykonane przez uczniów w/w szkoły związane z wspomnianymi świętami. Następnie dzieci wysłuchały prezentacji dotyczącej m.in.:  roli drzew w życiu człowieka, wzbogaciły swoje wiadomości n/t różnych gatunków drzew, a także dowiedziały się kilku ciekawostek. Z drugiej części prezentacji dowiedzieliśmy się, że życzliwość to coś więcej niż bycie miłym.
Na zakończenie wspólnie wykonano plakat "Jesiennego drzewa", przyklejając kolorowe liście, na których zapisano życzliwe zdania!

 

 


7

października

2019

 

ZAKĄTEK DŹWIĘKOWIERSZY

W poniedziałkowe przedpołudnie - 7 października - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" miały przyjemność usłyszeć kolejną niezwykłą opowieść o tym, że wiersze można też śpiewać. Co więcej wyśpiewane wiersze brzmią naprawdę dobrze!

Muzyczna historia pełna cytatów autorstwa Brzechwy i Tuwima przeniosła na moment widzów przedszkolnego przedstawienia w niezwykły świat muzyki. To było inspirujące muzyczne przedpołudnie!

 

 


październik

2019

 

"POCIĄG DO KODOWANIA"

Z początkiem października do naszej pracowni LEGO® Education trafiły nowe, niesamowite, zestawy klocków LEGO Education. Tym razem są to klocki umożliwiające m. in. rozpoczęcie przygody z kodowaniem. Pierwsze obcowanie z pociągiem do kodowania - "Coding Express'em" okazało się dla przedszkolaków bardzo atrakcyjne.

Możliwość samodzielnego kreowania rzeczywistości oraz odpowiedniego zaprojektowania (zakodowania) trasy, jaką pociąg ma pokonać przyniosła dzieciom mnóstwo radości.

Mamy nadzieję, że to początek dłuższej i niezwykle owocnej pracy, zaś efektami naszych LEGO pomysłów będziemy mogli podzielić się z Wami już niebawem.

 

#legoeducation #ape #ambasadorprzyjaznejedukacji #AKCESedukacja #ALEnauczanie


2

października

2019

 

KARTKI DLA POWSTAŃCÓW

BOHATERON to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Wspomniane działania mają promować patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce i poza jej granicami, a także tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok.

W tym celu każda zainteresowana osoba bądź grupa ma możliwość wysłania kartki, listu lub laurki do wybranego Powstańca Warszawskiego.

Grupy "Biedronek" oraz "Pszczół" postanowiły podziękować powstańcom za ich odwagę i wysłały kartki z pozdrowieniami do bohaterów.

 


2

października

2019

 

WYCIECZKA DO OGRODU EKOLOGICZNEGO W WIRACH

Środowy poranek - 2 października - okazał się dla przedszkolaków z grup "Pszczół" i "Motyli" dniem pełnym atrakcji. Przedszkolaki wybrały się tego dnia na wycieczkę do niezwykłego podpoznańskiego ogrodu. Po dotarciu na miejsce dzieci mogły podziwiać z bliska rośliny ogrodowe - drzewa, krzewy oraz jesienne kwiaty. 3, 4 oraz 5 - latki wzięły udział w warsztatach "Od ziarenka do bochenka". Dzieci poznały i nauczyły się rozpoznawać różne rodzaje zbóż, dokładnie przyglądały się ich źdźbłom i widocznym w nich ziarnom. Przedszkolaki ustaliły, jaką drogę pokonuje ziarno nim stanie się mąką, by następnie z pomocą prowadzącej przygotowywać macę (znany od bardzo dawna rodzaj chleba). "Pszczółki" i "Biedronki" degustowały różne rodzaje pieczywa, starając się wybrać to najsmaczniejsze oraz najbardziej zdrowe.

Przedszkolaki odrobinę zmęczone, ale pełne nowych wrażeń wróciły do Przedszkola.

 

 


30 

września

2019

 

GOTOWANIE Z „WESOŁA LUDWICZKĄ” 

W poniedziałkowy poranek odbyły się  pierwsze w tym roku przedszkolnym warsztaty kulinarne pod nazwą: „GOTOWANIE Z WESOŁĄ LUDWICZKĄ”.  Ponieważ w tym roku nasi wychowankowie podróżują po kolejnych krajach Europy, tym razem odwiedzili Francję. W czasie kulinarnych warsztatów wykonano francuską, owocowo - warzywną, sałatkę. Przygotowany przez dzieci posiłek okazał się nie tylko pyszny, ale też bardzo zdrowy!

 

 


27

września

2019

 

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

To był bardzo ważny dzień! Dzisiaj w naszym Przedszkolu odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Każde dziecko musiało wykonać szereg zadań w naszych krainach – krainie muzyki, plastyki i sportu. Dopiero po wykonaniu wszystkich wyzwań przyszedł czas na uroczyste pasowanie i wręczanie dyplomów.

Witamy w naszym gronie nowych przedszkolaków! Życzymy Wam samych sukcesów!

 


21

września

2019

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W słoneczne, sobotnie popołudnie  - 21 września - odbyło się spotkanie integracyjne grupy „Zajączków” w Grodzewie. Spotkanie odbyło się na placu zabaw tuż przy samym lesie. Dzieci wraz z rodzicami brały udział w zabawach sportowych, kalamburach i wielu innych zabawach na świeżym powietrzu. Smaczne przekąski przygotowane przez dzieci i rodziców wszystkim umilały czas. W tak radosnej atmosferze trudno było się pożegnać, zabawa trwała więc prawie do wieczora.

 


16

września

2019

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

Od kilku już lat piętnastego dnia września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. To wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. W bieżącym roku również nasze Przedszkole już po raz kolejny dołączyło do międzynarodowych obchodów tegoż dnia. Grupy "Biedronek" oraz "Pszczół", w poniedziałek - 16 września -  zmierzyły się z kropkową gimnastyką, zabawami ruchowymi z kropkami w tle, by na sam koniec stworzyć kolorowe kropkowe dzieła.

 

 


9

września

2019

 

"GDZIE MIESZKAJĄ DŹWIĘKI?"

W poniedziałkowe przedpołudnie - 9 września - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" miały przyjemność usłyszeć niezwykłą opowieść o tym, gdzie mieszkają dźwięki.

Razem z aktorami oraz muzykami "Filharmonii Pomysłów" dzieci wybrały się w niezwykłą wyprawę na granicę pięciolinii, odkryły miejsca, w których kryją się dźwięki oraz poznały dwie przesympatyczne, muzyczne postacie: Muzolka i Muzolinkę.

Muzyczna historia przeniosła na moment widzów przedszkolnego przedstawienia w niezwykły świat muzyki. To było niesamowicie muzyczne przedpołudnie!

 

 


30 - 31

sierpień

2019

 

DNI ADAPTACYJNE W WESOŁEJ LUDWICZCE

W ostatnich dniach sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się dni adaptacyjne. Przyszłe przedszkolaki wspólnie z rodzicami miały okazję do wspaniałej zabawy. Dzięki spotkaniu dzieci i rodzice bliżej poznali przedszkole oraz wychowawczynie.

Zajęcia adaptacyjne już za nami, kolejne maluszki zapraszamy do krainy  „Wesołej Ludwiczki” w przyszłym roku!


Co działo się w naszym Przedszkolu w poprzednich miesiącach można zobaczyć w dziale ARCHIWUM
Zapraszamy!!!