#legoeducation #ape #ambasadorprzyjaznejedukacji #AKCESedukacja #ALEnauczanie #wesołaludwiczka


LEGO® to jedna z najpotężniejszych marek świata. Ponadczasowe, kolorowe cegiełki przez kolejne dziesięciolecia przybierały coraz to nowsze formy. Wszystkie, niezależnie od poziomu zaawansowania technologicznego niezmienne służą jednemu -  nauce i zabawie.

W Polsce LEGO® Education znane jest już od kilkunastu lat, jednak wciąż za mało mówi się o pozytywnych efektach obcowania z duńskim wynalazkiem. W efekcie tego nowoczesna koncepcja edukacyjna LEGO Education w naszym kraju wciąż jest mało popularna, szczególnie gdy mowa o edukacji najmłodszych.

Nasza placówka swoją przygodę z LEGO Education rozpoczęła blisko rok temu (październik 2018). Podczas jednej z  konferencji zorganizowanej przez Fundację ALENAUCZANIE, kilku naszych nauczycieli po raz pierwszy miało możliwość zobaczenia wspomnianych rozwiązań w praktyce. Wtedy też usłyszeliśmy o tworzeniu ogólnopolskiej sieci wymiany doświadczeń i wsparcia merytorycznego dla użytkowników rozwiązań LEGO Education - programie Ambasador Przyjaznej Edukacji (APE).

 

 


I MIEJSCE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE "ALE PRZEDSZKOLE" - październik 2018 - luty 2019 r.

Podczas jednej z konferencji organizowanej przez Fundację ALENAUCZANIE - w październiku 2018 r. - ogłoszono ogólnopolski konkurs, którego celem miało stać się wyłonienie wzorcowych przedszkoli do pilotażu projektu ALE PRZEDSZKOLE. Projekt ten opierać miał się na programie sieciowania środowiska stosującego rozwiązania LEGO® Education.

Zadanie konkursowe polegało na wspólnym - z dziećmi - wymyśleniu sposobów na zachęcenie innych do ochrony pszczół. Organizatorom zależało na popularyzacji wiedzy na temat znaczenia pszczół w środowisku i ich ochrony oraz zwróceniu uwagi na piękno przyrody oraz zagrożenia, wynikające z niszczenia środowiska, którego dużą częścią są pszczoły.

Z wielkim zaangażowaniem przystąpiliśmy do realizacji zadania projektowego, rozpisaliśmy nasze pomysły w formie mapie myśli i zabraliśmy się za działanie. Wszystkie nasze działania opisaliśmy w zgłoszeniu konkursowym, zaś znaczną ich część przedstawiliśmy jurorom w formie filmu.

Nasze zgłoszenie spodobało się komisji konkursowej na tyle, że to właśnie nasza placówka zajęła I miejsce.

Nagrodę dla zwycięskiego przedszkola stanowiło wyposażenie pracowni LEGO w zestawy LEGO Education.

 

 

 


PIERWSZE ZAJĘCIA W NOWO POWSTAŁEJ PRACOWNI LEGO EDUCATION - marzec 2019

Z początkiem marca rozpoczęliśmy naszą przygodę z wykorzystywaniem klocków LEGO Education jako jednego z elementów naszych zajęć. Pierwsze wizyty w przygotowanej specjalnie do tego celu pracowni LEGO Education okazały się dla przedszkolaków bardzo atrakcyjne. Z każdym kolejnym razem nasze LEGO "wyzwania" stają się coraz bardziej efektywne.

Mamy nadzieję, że to zaledwie początek dłuższej i niezwykle owocnej pracy, a efektami naszych LEGO pomysłów będziemy mogli podzielić się z Wami już niebawem.


I MIEJSCE - NAGRODA PUBLICZNOŚCI W KONKURSIE LEGO - kwiecień 2019

Przygoda przedszkolaków z "Wesołej Ludwiczki" z klockami LEGO Education trwa w najlepsze. Grupa "Motylków" z naszej placówki wzięła udział w konkursie - "Wyzwania Pani Kasi" - polegającym na przygotowaniu oraz przeprowadzeniu zajęć związanych z Lego Education Duplo.

Przygotowane zajęcia oraz zbudowane w ich czasie LEGO konstrukcje zachwyciły publiczność konkursową. Pomysł na wykorzystanie LEGO Education zaprezentowany przez nasze przedszkolaki zdobył największą ilość głosów i tym samym pierwszą nagrodę w konkursie.

 

 

 

 


I MIEJSCE - NAGRODA PUBLICZNOŚCI W KONKURSIE LEGO - maj 2019

Przygoda przedszkolaków z "Wesołej Ludwiczki" z klockami LEGO wciąż trwa. Grupa "Motylków" po raz kolejny wzięła udział w konkursie polegającym na przygotowaniu oraz przeprowadzeniu zajęć związanych z LEGO Education Duplo. Pomysł na wykorzystanie LEGO Education zaprezentowany przez nasze przedszkolaki, a dotyczący uwolnienia Krainy Szczęśliwości od czaru złego Czarnoksiężnika, zdobył największą ilość głosów i tym samym pierwszą nagrodę w konkursie.

To kolejne wyzwanie LEGO, które udaje się naszym przedszkolakom wygrać.

 

 


I MIEJSCE - NAGRODA JURORÓW W KONKURSIE LEGO - czerwiec 2019

Nasze przedszkolaki zachęcone powodzeniem w poprzednich wyzwaniach konkursowych związanych z LEGO Education postanowiły ponownie wziąć udział w LEGO konkursie polegającym na przygotowaniu oraz przeprowadzeniu zajęć związanych z LEGO Education Duplo.

Przygotowane zajęcia oraz zbudowane w ich czasie LEGO konstrukcje zachwyciły tym razem zachwyciły jurorów. Pomysł na wykorzystanie LEGO Education zaprezentowany przez nasze przedszkolaki i ich rodziców (gdyż tym razem zachęciliśmy do stworzenia LEGO kawiarenki również nasze mamy i ojców) zdobył pierwszą nagrodę w konkursie.

 

 


POCZĄTEK NOWEJ LEGO EDUCATION PRZYGODY - wrzesień 2019

Wraz z początkiem nowego roku przedszkolnego nasza pracownia LEGO Education przeżywa prawdziwe oblężenie. To między innymi sprawka innowacji pedagogicznej, jaką w tym roku szkolnym wdrażamy w pracę naszej placówki "W świecie klocków LEGO Education".

Główne cele przyświecające naszej innowacji to m.in.:

-         podniesienie jakości pracy przedszkola w zakresie stosowania nowoczesnych metod zabawowo - twórczych z elementami doświadczania, obserwowania oraz konstruowania;

-         zapewnienie dzieciom lepszych szans edukacyjnych przez wpieranie ich ciekawości, aktywności i samodzielności;

-         rozwijanie umiejętności manualnych, kreatywnego myślenia oraz radzenia sobie z problemami natury technicznej

-         odkrywanie zewnętrznego świata, poznawanie ludzi i miejsc, a także własnych emocji.

Zajęcia w pracowni LEGO Education są nie lada atrakcją zarówno dla dzieci, które już w zeszłym roku pracowały w oparciu o zestawy niezwykłych klocków, jak i dla naszych nowych przedszkolaków.  Dla tych ostatnich każda wizyta w pracowni to duże "WOW!".

 

 


I MIEJSCE - NAGRODA JURORÓW W KONKURSIE LEGO - wrzesień 2019

Po raz kolejny postanowiliśmy spróbować naszych sił w konkursie polegającym na zrealizowaniu wyzwań LEGO Education. Tym razem przedszkolaki miały zaprojektować robota, który mógłby pełnić rolę szkolnego pomocnika. Nas co prawda temat szkoły jeszcze nie dotyczy, jednak po zasięgnięciu opinii starszych kolegów i koleżanek oraz naszych braci i sióstr skonstruowaliśmy konkursowego bota.

Po raz kolejny pomysł na wykorzystanie LEGO Education zaprezentowany przez nasze przedszkolaki zachwycił jurorów konkursu, tym samym zdobył pierwszą nagrodę.

 

 

 


"POCIĄG DO KODOWANIA" - październik 2019

Z początkiem października do naszej pracowni LEGO Education trafiły nowe, niesamowite, zestawy klocków LEGO Education. Tym razem są to klocki umożliwiające m. in. rozpoczęcie przygody z kodowaniem. Pierwsze obcowanie z pociągiem do kodowania - "Coding Express'em" okazało się dla przedszkolaków bardzo atrakcyjne.

Możliwość samodzielnego kreowania rzeczywistości oraz odpowiedniego zaprojektowania (zakodowania) trasy, jaką pociąg ma pokonać przyniosła dzieciom mnóstwo radości.

Mamy nadzieję, że to początek dłuższej i niezwykle owocnej pracy, zaś efektami naszych LEGO pomysłów będziemy mogli podzielić się z Wami już niebawem.

 

 


"POCIĄG DO KODOWANIA" W RAMACH EUROPEJSKIEGO CODEWEEK 2019 - 14 - 18.10.2019

Nasze przedszkole dołączyło w tym roku do grona placówek organizujących wydarzenia związane z Europejskim Tygodniem Kodowania. W ramach Europe Code Week 2019 dzieci wzięły udział w zajęciach wykorzystujących zestawy LEGO Education Coding Express. Te niezwykle atrakcyjne dla najmłodszych zajęcia dały dzieciom mnóstwo zabawy i radości, a przy okazji przemyciły sporo wiedzy.

Uczestnictwo w tygodniu kodowania zakończone zostało przyznaniem placówce europejskiego certyfikatu.

 

 

 


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRACOWNI LEGO EDUCATION - 25 listopada 2019

W jesienny, chłodny, poranek - 25 listopada - przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" przybyły do Przedszkola w towarzystwie niecodziennych gości. Tego dnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia, dlatego też dziś każdemu dziecku w Przedszkolu towarzyszył jego ulubiony miś lub pluszowy niedźwiadek.

Od rana dzieci malowały, wylepiały, śpiewały o misiach (w języku polskim oraz angielskim), urządzały dla misiów poczęstunek, a także z misiami tańczyły, by na sam koniec obchodów dzisiejszego święta odwiedzić pracownię LEGO Education.

Każdy przedszkolak, mały i duży, miał za zadanie po odszyfrowaniu polecenia z wykorzystaniem odpowiednich kolorów klocków zbudować postać swojego ulubionego pluszaka.

Zobaczcie sami, jakie piękne misie udało się nam skonstruować!

 

 


W POSZUKIWANIU EKSPRESU POLARNEGO - 6 grudnia 2019 - warsztaty z wykorzystaniem zestawu LEGO Education Coding Express z uczniami SP nr 20 w Poznaniu.

Jak co roku o tej porze Ekspres Polarny wyrusza w swoją podróż na Biegun Północny. Tym razem jednak coś poszło nie tak. Maszynista świątecznego pociągu zapodział gdzieś mapę trasy, jaką musi pokonać. Konduktor Ekspresu Polarnego zwrócił się z prośbą o pomoc w odtworzeniu trasy pociągu do grupy naszych "Pszczół". Przedszkolaki zdając sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by skład wyruszył w trasę, poprosiły o pomoc w zrealizowaniu zadań Konduktora zaprzyjaźnioną klasę trzecią ze Szkoły Podstawowej nr 20. Dzieciom wspólnymi siłami udało się pomóc Konduktorowi. W ten oto sposób świąteczny pociąg lada dzień wyruszy w swoją podróż.

Wspólne zajęcia z wykorzystaniem LEGO Education dały dzieciom mnóstwo radości, nauczyły je również współpracy i kreatywnego rozwiązywania napotkanych "problemów".

To było niezwykłe spotkanie!

 

 


RADOSNYCH I KOLOROWYCH "LEGO" ŚWIĄT

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Mikołajek do naszych znajomych oraz przyjaciół z programu Ambasador Przyjaznej Edukacji powędrowały świąteczne LEGO kartki. Kartki, w których wykonanie nasze 3, 4 i 5 latki włożyły całe swoje serca.

 

 


ARTYKUŁ W PIŚMIE ODN "UCZYĆ LEPIEJ" NR 2/2019-2020 (str. 8 - 9)

Dwumiesięcznik  „Uczyć lepiej” to pismo wydawane przez poznański ODN od 2000 roku. Wśród autorów znaleźć można pracowników naukowo - dydaktycznych, doradców metodycznych, konsultantów oraz nauczycieli. W drugim numerze br. roku szkolnego opublikowano artykuł, w którym koordynatorzy programu Ambasador Przyjaznej Edukacji z Poznania wypowiadają się na temat pracy z wykorzystaniem klocków LEGO Education [CZYTAJ WIĘCEJ]


I MIEJSCE - NAGRODA JUJORÓW W KONKURSIE LEGO - grudzień 2019

Do naszego przedszkola dotarł niezwykły list. Zapytacie kto był jego nadawcą? Wyobraźcie sobie, że sam Mikołaj. Okazało się, że na Biegun Północny dotarł wirus przeziębienia. Wszystkie elfy Świętego Mikołaja zachorowały, fabryka zabawek przestała pracować.

Mikołaj zwrócił się do dzielnych przedszkolaków z prośbą, by wspomogły go w przygotowaniach do Świąt.

Wpadliśmy więc na pomysł, by skonstruować pomocników dla Mikołaja oraz zaprojektować maszyny, które pomogą mieszkańcom Bieguna zdążyć przygotować wszystko na czas.

Wierzymy, że magia świąt sprawi, iż nasi LEGO pomocnicy staną na wysokości zadania!

 

 


PODRÓŻ KOSMICZNA - styczeń 2020

W ramach realizacji założeń tegorocznej innowacji pedagogicznej "W świecie klocków LEGO Education" w miesiącu styczniu poświęcamy czas na tworzenie konstrukcji w ramach "PRACOWNI ZABAW TEMATYCZNYCH". Wraz z Nowym Rokiem rozpoczęliśmy w części z naszych grup realizację projektu edukacyjnego KOSMOS. W związku z tym w pierwszych tygodniach stycznia odwiedziliśmy pracownię LEGO Education, by skonstruować modele rakiet oraz innych pojazdów kosmicznych, a także by z ich pomocą zaaranżować najprawdziwszą wyprawę kosmiczną.

Już sama budowa rakiet dała przedszkolakom wiele frajdy, jednak kulminacyjny punkt zajęć - lot w kosmos - stał się najprawdziwszą "eksplozją" radości i uśmiechów!

 

 


MINI WARSZTATY Z RODZICAMI STARSZAKÓW - luty 2020

Rodziców naszych starszaków zaproszono do udziału w mini warsztatach z wykorzystaniem klocków LEGO Education. Mamy i tatusiowe "Zajęcy" miały okazję przekonać się jak wygląda praca z wykorzystaniem zasobów pracowni LEGO Education. Podczas warsztatów wykorzystano zestawy kawiarenka oraz 6 klocków. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej LEGO przygody z rodzicami naszych wychowanków!

 


NAJMŁODSI LEGO FANI - luty/marzec 2020

Nasze najmłodsze przedszkolaki coraz częściej zaglądają do przedszkolnej Pracowni LEGO Education. Dzieci biorą udział w zajęciach rozwijających ich sprawności manualne, umiejętność liczenia, klasyfikowania, określania położenia przedmiotów w przestrzeni, ale także znajdują chwilę na to, by dać upust swojej wyobraźni i konstruować budowle oraz instalacje będące w całości ich projektem.

Brawo "Ślimaczki"!

 

 


I MIEJSCE NAGRODA PUBLICZNOŚCI W KONKURSIE LEGO - ROBOTYCZNE ZOO - marzec 2020

Wiosna coraz bliżej, do życia powoli budzą się rośliny, ale również i zwierzęta. Lubimy odwiedzać nasz poznański ogród zoologiczny właśnie o tej porze roku, bo tuż po zimie spotykamy w nim mnóstwo nowych zwierzaków, które chwilę temu dopiero przyszły na świat.

Zainspirowani wiosennymi opowieściami, stęsknieni za tegoroczną wizytą w ogrodzie zoologicznym, którą już niebawem mamy w planach, postanowiliśmy skonstruować własne ZOO.

Już na samym początku uznaliśmy, że klasyczna wizja ZOO z dziesiątkami klatek nie bardzo nam odpowiada. W naszym ogrodzie zoologicznym wszystkie zwierzaki będą do siebie przyjaźnie nastawione, będą żyć w zgodzie na ogromnym, nie podzielonym na mniejsze wybiegi, terenie. Rozwiązaliśmy trochę zagadek dotyczących zwierząt, przyjrzeliśmy się albumom i encyklopediom ze zwierzętami, by zdecydować, jakie gatunki w naszym zoo zamieszkają.

Najmłodsi skupili się na stworzeniu mniejszych zwierzaków (tych trochę bardziej leniwych, bo nie ruszających się) z wykorzystaniem zestawów LEGO Education Bingo, zaś ich starsi 4 i 5 - letni koledzy oraz koleżanki wzięli sobie do serca ową mobilność i tym oto sposobem powstały (z wykorzystaniem zestawów LEGO® Education STEAM Park oraz LEGO® Education Maszyny Proste) gigantyczny pełzający wąż, żyrafa swobodnie zginająca i pochylająca głowę, egzotyczny ptak, gepard oraz para mobilnych słoni.

Każde ze stworzonych zwierząt porusza się. Niektóre mechanizmy ruchu są odrobinę bardziej skomplikowane, inne mniej. Na tym jednak opieramy pracę w naszej przedszkolnej pracowni LEGO Education, że każdy ma prawo do stworzenia czegoś swojego, w sobie właściwy sposób. Praca z LEGO Education jest o tyle wdzięczna, że tu nie ma złych rozwiązań, a każda powstała konstrukcja to powód do radość i odczuwania sukcesu!

 

 


KREATYWNE WYZWANIE KONSTRUKCYJNE - ARCHITEKTURA EUROPY - marzec 2020

W trwającym roku szkolnym przedszkolaki z "Wesołej Ludwiczki" podróżują po kolejnych krajach Europy poznając charakterystyczne dla nich utwory muzyczne, instrumenty, zabawy, potrawy, a także budowle.

W ostatnich tygodniach marca zachęciliśmy dzieci oraz ich rodziców do udziału w kreatywnym wyzwaniu konstrukcyjnym. Zadanie dzieci polegało na zbudowaniu z dostępnych w ich domach klocków (klocki LEGO, klocki wafle, klocki drewniane, itp.) konstrukcji inspirowanych europejską architekturą.

Dzieciaki i ich rodzice zakasali rękawy i nadesłali nam całe mnóstwo zdjęć ukazujących niesamowite instalacje klockowe.

Zachęcamy do zobaczenia animowanej galerii nadesłanych prac i próby podjęcia rozpoznania poszczególnych konstrukcji. Małym i nieco większym konstruktorom serdecznie gratulujemy niesamowitych pomysłów!

 

 


WYZWANIE KONSTRUKCYJNE AMBASADORÓW PRZYJAZNEJ EDUKACJI - WIELKANOCNE JAJO STEAM - kwiecień 2020 r.

Mija kolejny tydzień zawieszenia zajęć w "Wesołej Ludwiczce". Nasze przedszkolaki jednak nie próżnują. Jak na Ambasadorów Przyjaznej Edukacji przystało nie zapominamy o aktywnościach podczas których rozwijamy swoje umiejętności, wiedzę oraz postawy - często z wykorzystaniem narzędzia, jakim są klocki LEGO Education (i nie tylko).

Tym razem wzięliśmy udział w ogólnoprzedszkolnym wyzwaniu konstrukcyjnym polegającym na zaprojektowaniu i skonstruowaniu wielkanocnego jaja, nie takiego zwyczajnego jednak, a zbudowanego z klocków.

Skąd pomysł na klockowe pisanki?
Jako placówka uczestniczymy w programie pilotażowym  w ramach którego powstała w naszym Przedszkolu pracowania LEGO Education oraz w ramach którego koncentrujemy się w naszych działaniach m.in. na rozwijaniu wśród przedszkolaków tzw. kompetencji STEAM (związanych z nauką, technologią, inżynierią, sztuką oraz matematyką). To właśnie stąd pomysł, by pisanki stworzone zostały z materiału nietypowego, z którym obcowanie pozwoli nam rozwijać tak istotne w XXI wieku umiejętności.

Nasze przedszkolaki, przy wsparciu swoich rodziców z wyzwaniem poradziły sobie wspaniale!

 

 

 


3 x I MIEJSCE W KONKURSIE LEGO - SUPERBOHATEROWIE - kwiecień 2020

W miesiącu kwietniu 2020 roku ogłoszono kolejne wyzwanie LEGO. Tym razem temat konkursu dotyczył superbohaterów. Młodych konstruktorów poproszono o zastanowienie się, jak wyglądałby ich bohater, kim jest dla nich superbohater. Zadanie konkursowe polegało na zbudowanie bohatera z wykorzystaniem klocków LEGO.

W ogłoszonym konkursie wzięły udział przedszkolaki z grup "Pszczółek" i "Biedronek".

 

 

Chłopcy z "Wesołej Ludwiczki" skonstruowali niesamowite postaci!

 

Maks zbudował "superpielęgniarkę". Swoją konstrukcją nawiązał do bohaterów obecnych czasów, którzy walczą z niewidzialnym wrogiem. Lekarze, ratownicy medyczni, pielęgniarki spędzają mnóstwo czasu próbując pokonać koronawirusa. To bohaterowie, którzy walczą o nas, dla nas i za nas. Taka "superpielęgniarka" na pewno pomogłaby naszym  służbom medycznym w szybszym zwalczeniu paskudnego wirusa.

 

Praca Maksa zdobyła I miejsce - nagrodę jujorów - w kategorii "FREE BUILDINGS".

 

 

Szymon skonstruował superbohatera - "Irontatę". To postać, która posiada niezwykłą zbroję jak Ironman i niesamowite serce - serce do roślin. Supermocą supertaty jest to, że potrafi od małego ziarenka wyhodować wspaniałe kwiaty, zioła, owoce i warzywa.

 

Praca Szymona zdobyła I miejsce - nagrodę jujorów - w kategorii "LEGO DUPLO".

Nevio zbudował Spidermana. To bohater, który w dzisiejszych czasach mógłby wkroczyć po cichu, niezauważony, by zniszczyć wirusa i wszystko wróciłoby do normy. Ten młody, zwinny superbohater ma rewelacyjny słuch (na pewno usłyszałby wirusa czającego się w powietrzu), jego sieć zabezpieczyłaby nas przez rozprzestrzenianiem się wirusa, a do tego nosi maskę (podobnie jak my teraz).

 

Praca Nevio zdobyła I miejsce - nagrodę publiczności - w kategorii "LEGO DUPLO".

 

 

Młodym konstruktorom, reprezentującym nasze Przedszkole, serdecznie gratulujemy!


KREATYWNE, KLOCKOWE WYZWANIE - "DZIEŁA EUROPEJSKICH MALARZY" - maj 2020

Wraz z początkiem miesiąca maja zachęcono wychowanków naszej placówki do wzięcia udziału w kreatywnym, klockowym wyzwaniu nawiązującym do artystycznej wędrówki po krajach Europy, realizowanej w bieżącym roku szkolnym. Tym razem jednak zaproszono małych podróżników do zgłębienia wiedzy  na temat  europejskich malarzy i ich obrazów. Zadanie dzieci polegało na stworzeniu reprodukcji znanego dzieła z wykorzystaniem klocków LEGO oraz innych, pomocnych przedmiotów.

W ten oto sposób powstało kilka niezwykle ciekawych prac:

 

Vincent van Gogh - Gwiaździsta noc nad Rodanem

 

 

Gustav Klimt - Adele

 

 

Edvard Munch - Krzyk

 

 

Leonadro da Vinci - Ostatnia wieczerza

 

 

Vincent van Gogh - Słoneczniki

 


 


WITAJCIE W KLUBIE MIŁOŚNIKÓW LEGO EDUCATION - czerwiec 2020

Na 1 czerwca zaplanowano podsumowanie naszych całorocznych działań związanych z LEGO Education. Zawieszenie  zajęć dydaktyczno - wychowawczo - opiekuńczych pokrzyżowało nam nieco plany związane ze spotkaniem dzieci, rodziców oraz gości - pasjonatów LEGO. W ramach działań zdalnych powstała więc interaktywna prezentacja dla wszystkich młodych konstruktorów z Wesołej Ludwiczki.

Nie taka zwyczajna jednak, bo z elementami escape roomu oraz zadań do rozwiązania.

Przedszkolaki wraz z rodzicami pomagając wirtualnemu przewodnikowi mieli możliwość zdobycia dyplomu członka Klubu Miłośników LEGO Education działającego przy Przedszkolu nr 124 w Poznaniu.

Wielkie brawa dla wszystkich młodych konstruktorów za wspólną zabawę i niesamowicie kreatywny czas!