Zajęcia dodatkowe


Język angielski


Rytmika i taniec


    Zajęcia sportowe


    Terapia logopedyczna


Mały wolontariat dla dzieci  6 - letnich

Jesteśmy grupą starszaków. Co nas łączy? Wspólny cel - chcemy poczuć się tak, jak Cecylka Knedelek!

Dla nas -  pomaganie ma smak ciastek z poziomkami, cukierków truskawkowych a nawet lodów z bitą śmietaną! Jest to najwspanialsze uczucie na świecie!

            Od teraz będziemy się spotykać i pomagać innym dzieciom, dorosłym, zwierzętom czy naszej planecie Ziemi. Każdemu, kto naszej pomocy będzie potrzebował.

            Właśnie staliśmy się WOLONTARIUSZAMI! Ktoś może zapytać, „co takie maluchy mogą zrobić?”. Bardzo dużo! Możemy stworzyć piękne karki okazjonalne, które ucieszą niejedną osobę. Możemy namalować kolorowe laurki, które spowodują łzy wzruszenia. Możemy podzielić się swoimi zabawkami, z tymi, którzy o nich marzą. Możemy oddać ulubioną książkę, która przeniesie kogoś w czarodziejski świat bajek. Prawda, że dużo?

            My już wiemy, jak smakuje „ciasteczko z poziomkami” – spróbujcie i WY!


Religia

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną nauczycielkę katechetkę, skierowane są dla

5 - latków, zgodnie z dobrowolną deklaracją rodzica. Przedszkolaki poprzez program „Jesteśmy dziećmi Bożymi” doświadczają kim jest Bóg i poznają go w oparciu o kontakt z dorosłym. Metodami ułatwiającymi przekazywanie tych treści są: metody integracyjne, plastyczne, konstrukcyjne, muzyczne, dyskusyjne, dramowe, teatralne oraz  gry i zabawy dydaktyczne.