Motyle


 

 

NAUCZYCIELKI:  Agnieszka Puk, Barbara Nowak

ASYSTENTKA: Magdalena Słomińska

 

Nasza grupa nazywa się „Motyle”, mamy po 4 i 5 lat.  Jesteśmy bardzo pogodni, weseli i żywiołowi. Bardzo lubimy przychodzić do przedszkola, ponieważ mamy tutaj mnóstwo przyjaciół. Jesteśmy bardzo ciekawi świata, dlatego zasypujemy nasze panie ogromem pytań i wspólnie szukamy nowych odpowiedzi. Każdy dzień w przedszkolu jest dla nas wielką niespodzianką!

Razem z naszymi paniami często się bawimy, tańczymy, śpiewamy piosenki, recytujemy wiersze oraz działamy plastycznie, poznając nowe techniki tworzymy fantastyczne prace.

Każdy z nas poznał już prawdziwe zasady „Kodeksu dobrego przedszkolaka” i stara się postępować zgodnie z nimi. Nasza grupa potrafi już ze sobą współpracować, pomagać sobie nawzajem i zgodnie się bawić. Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, wtedy poznajemy otaczającą nas  przyrodę, obserwujemy zmiany zachodzące w niej i zachwycamy się nimi. Nasze panie dbają o to, abyśmy często wychodzili na spacery i przebywali w ogrodzie  przedszkolnym, w którym miło spędzamy czas.

Wciąż się uśmiechamy, ponieważ kochamy naszą „Ludwiczkową krainę”!


NASZA GRUPA PRĘŻNIE DZIAŁA W MAŁYM WOLONTARIACIE, dlatego też zachęcamy Państwa do śledzenia podstrony przedszkolnego wolontariatu ---> KLIK


PROJEKT SAD I OGRÓD - wrzesień/październik

Pierwszy z dziewięciu tegorocznych projektów zaplanowanych do realizacji w grupie "Motylków" już za przedszkolakami.  Projekt "Sad i ogród" pozwolił dzieciom skupić się na dogłębnym poznaniu warzyw i owoców. Przedszkolaki wiedzą skąd biorą się warzywa i owoce, jak wyglądają, gdzie rosną, jak smakują. Dzieci doskonale radzą sobie z malowaniem warzyw i owoców, przeliczaniem ich, wykorzystywaniem ich w zabawach, potrafią także tworzyć warzywno - owocowe potrawy, pyszne soki,  a także śpiewać o nich piosenki.

W czasie trwania projektu "Motylki" zgłębiały wiedzę nie tylko samodzielnie, wspierali ich w tym eksperci, którzy grupę odwiedzili dzieląc się jednocześnie z dziećmi swoją wiedzą na tematy warzywno - owocowe.

To był niesamowity, owocny czas!

 

 


PROJEKT LAS - październik/listopad

Kolejny z tegorocznych projektów zaplanowanych do realizacji w grupie "Motylków" już za przedszkolakami.  Projekt "Las" pozwolił dzieciom skupić się na dogłębnym poznaniu leśnego ekosystemu.  "Motylki" wiedzą czym jest las, jak nazywamy piętra lasu, kto mieszka w lesie, jakie drzewa i rośliny w lesie spotkać możemy. Dzieci nie mają najmniejszego problemu, by opowiedzieć o tym, jak w lesie powinniśmy się zachowywać.

Przedszkolaki doskonale radzą sobie z rozpoznawaniem charakterystycznych gatunków leśnych zwierząt oraz niektórych drzew. "Motylki" poradziły sobie z malowaniem lasu, przeliczaniem leśnych skarbów oraz drzew na ogrodzie przedszkolnym.

W czasie trwania projektu "Motylki" zgłębiały wiedzę nie tylko samodzielnie, wspierali ich w tym eksperci, którzy odwiedzili grupę dzieląc się jednocześnie z dziećmi swoją wiedzą na tematy leśne.

Na zakończenie projektu przedszkolaki stworzyły przepiękne lasy w słoikach, by tematy leśne, jak najdłużej towarzyszyły im również w ich domach.

To był niesamowity, obfitujący w wiedzę czas!

 

 


PROJEKT ZIEMIA - listopad/grudzień

Kolejny z tegorocznych projektów zaplanowanych do realizacji w grupie "Motylków" już za dziećmi. 

Projekt "Ziemia" pozwolił "Motylkom" zgłębić wiedzę na temat kuli ziemskiej, kontynentów, Europy, naszego kraju Polski oraz naszego miasta Poznania.

Dzięki niemu przedszkolaki doskonale radzą sobie z odszukiwaniem naszego kraju na globusie lub mapach. Znają charakterystyczne miejsca naszego kraju oraz związane z nimi legendy, wiedzą jakie symbole narodowe reprezentują nasz kraj.

"Motylki" zgłębiły też wiedzę o naszym mieście, jego historii, zabytkach oraz ciekawych miejscach.

W czasie trwania projektu zgłębianie wiedzy "Motylków" wspierali również eksperci, którzy odwiedzili grupę dzieląc się jednocześnie z dziećmi swoją wiedzą na tematy związane z naszą planetą.

To był kolejny niezwykle intensywny i obfitujący w wiedzę czas.