Motyle


 

 

NAUCZYCIELKI:  Agnieszka Puk, Barbara Nowak

ASYSTENTKA: Magdalena Słomińska

 

Nasza grupa nazywa się „Motyle”, mamy po 4 i 5 lat.  Jesteśmy bardzo pogodni, weseli i żywiołowi. Bardzo lubimy przychodzić do przedszkola, ponieważ mamy tutaj mnóstwo przyjaciół. Jesteśmy bardzo ciekawi świata, dlatego zasypujemy nasze panie ogromem pytań i wspólnie szukamy nowych odpowiedzi. Każdy dzień w przedszkolu jest dla nas wielką niespodzianką!

Razem z naszymi paniami często się bawimy, tańczymy, śpiewamy piosenki, recytujemy wiersze oraz działamy plastycznie, poznając nowe techniki tworzymy fantastyczne prace.

Każdy z nas poznał już prawdziwe zasady „Kodeksu dobrego przedszkolaka” i stara się postępować zgodnie z nimi. Nasza grupa potrafi już ze sobą współpracować, pomagać sobie nawzajem i zgodnie się bawić. Uwielbiamy spędzać czas na świeżym powietrzu, wtedy poznajemy otaczającą nas  przyrodę, obserwujemy zmiany zachodzące w niej i zachwycamy się nimi. Nasze panie dbają o to, abyśmy często wychodzili na spacery i przebywali w ogrodzie  przedszkolnym, w którym miło spędzamy czas.

Wciąż się uśmiechamy, ponieważ kochamy naszą „Ludwiczkową krainę”!


NASZA GRUPA PRĘŻNIE DZIAŁA W MAŁYM WOLONTARIACIE, dlatego też zachęcamy Państwa do śledzenia podstrony przedszkolnego wolontariatu ---> KLIK


PROJEKT SAD I OGRÓD - wrzesień/październik

Pierwszy z dziewięciu tegorocznych projektów zaplanowanych do realizacji w grupie "Motylków" już za przedszkolakami.  Projekt "Sad i ogród" pozwolił dzieciom skupić się na dogłębnym poznaniu warzyw i owoców. Przedszkolaki wiedzą skąd biorą się warzywa i owoce, jak wyglądają, gdzie rosną, jak smakują. Dzieci doskonale radzą sobie z malowaniem warzyw i owoców, przeliczaniem ich, wykorzystywaniem ich w zabawach, potrafią także tworzyć warzywno - owocowe potrawy, pyszne soki,  a także śpiewać o nich piosenki.

W czasie trwania projektu "Motylki" zgłębiały wiedzę nie tylko samodzielnie, wspierali ich w tym eksperci, którzy grupę odwiedzili dzieląc się jednocześnie z dziećmi swoją wiedzą na tematy warzywno - owocowe.

To był niesamowity, owocny czas!

 

 


PROJEKT LAS - październik/listopad

Kolejny z tegorocznych projektów zaplanowanych do realizacji w grupie "Motylków" już za przedszkolakami.  Projekt "Las" pozwolił dzieciom skupić się na dogłębnym poznaniu leśnego ekosystemu.  "Motylki" wiedzą czym jest las, jak nazywamy piętra lasu, kto mieszka w lesie, jakie drzewa i rośliny w lesie spotkać możemy. Dzieci nie mają najmniejszego problemu, by opowiedzieć o tym, jak w lesie powinniśmy się zachowywać.

Przedszkolaki doskonale radzą sobie z rozpoznawaniem charakterystycznych gatunków leśnych zwierząt oraz niektórych drzew. "Motylki" poradziły sobie z malowaniem lasu, przeliczaniem leśnych skarbów oraz drzew na ogrodzie przedszkolnym.

W czasie trwania projektu "Motylki" zgłębiały wiedzę nie tylko samodzielnie, wspierali ich w tym eksperci, którzy odwiedzili grupę dzieląc się jednocześnie z dziećmi swoją wiedzą na tematy leśne.

Na zakończenie projektu przedszkolaki stworzyły przepiękne lasy w słoikach, by tematy leśne, jak najdłużej towarzyszyły im również w ich domach.

To był niesamowity, obfitujący w wiedzę czas!

 

 


PROJEKT ZIEMIA - listopad/grudzień

Kolejny z tegorocznych projektów zaplanowanych do realizacji w grupie "Motylków" już za dziećmi. 

Projekt "Ziemia" pozwolił "Motylkom" zgłębić wiedzę na temat kuli ziemskiej, kontynentów, Europy, naszego kraju Polski oraz naszego miasta Poznania.

Dzięki niemu przedszkolaki doskonale radzą sobie z odszukiwaniem naszego kraju na globusie lub mapach. Znają charakterystyczne miejsca naszego kraju oraz związane z nimi legendy, wiedzą jakie symbole narodowe reprezentują nasz kraj.

"Motylki" zgłębiły też wiedzę o naszym mieście, jego historii, zabytkach oraz ciekawych miejscach.

W czasie trwania projektu zgłębianie wiedzy "Motylków" wspierali również eksperci, którzy odwiedzili grupę dzieląc się jednocześnie z dziećmi swoją wiedzą na tematy związane z naszą planetą.

To był kolejny niezwykle intensywny i obfitujący w wiedzę czas.

 


PROJEKT KOSMOS - grudzień/styczeń

Następny z tegorocznych projektów zaplanowanych do realizacji w grupie "Motylków" już za dzielnymi przedszkolakami. 

Projekt "Kosmos" pozwolił "Motylkom" zgłębić wiedzę na temat Układu Słonecznego, poszczególnych planet, gwiazd, planetoid i innych ciał niebieskich.

Dzięki niemu przedszkolaki bez problemu wymieniają nazwy poszczególnych planet Układu Słonecznego, są również w stanie podać ich cechy charakterystyczne, wiemy czym są gwiazdy i dlaczego tak pięknie świecą na naszym nie, wiemy również czym możemy podróżować w Kosmosie i jakie sprzęty niezbędne są badaczom przestworzy. Sami bawiliśmy się w badaczy kosmicznych skał - rozmrażając lodowe skały i wydobywając z nich cenne niespodzianki, zbudowaliśmy rakietę oraz konstruowaliśmy kosmiczne poduszkowce.

W czasie trwania projektu zgłębianie wiedzy "Motylków" wspierali również eksperci, którzy odwiedzili grupę dzieląc się jednocześnie z dziećmi swoją wiedzą na tematy związane z Kosmosem.

To był niezwykle intensywny i obfitujący w wiedzę oraz zdobywanie nowych umiejętności czas.

 

 


PROJEKT CZŁOWIEK - styczeń/luty 2019

Kolejny z projektów zaplanowanych do realizacji w grupie "Motylków" już za pracowitymi "Motylkami".

Projekt "Człowiek - odkrywamy tajemnice zdrowia" pozwolił "Motylkom" zgłębić wiedzę na temat ludzkiego ciała, sposób na zdrowe życie oraz przeciwdziałanie chorobom.

W czasie jego trwania dzieci założyły w swojej sali mini przychodnię lekarską. Każdego dnia "mali medycy" zajmowali się kolejnymi tematami związanymi z ludzkim ciałem, jego funkcjonowaniem oraz zdrowiem.

Przedszkolaki odkryły m. in., że zarazki, które wywołują choroby, są wszędzie, choć ich na co dzień nie widać. Można je dostrzec, używając mikroskopu. "Motyle" dowiedziały się także, jak można chronić siebie i innych przed zarazkami oraz jak dbać o swoje zdrowie. Poznaliśmy też wartość zdrowego jedzenia, częstego ruchu i odpoczynku dostosowanego do wieku. Nie zabraknie także informacji o tym, jak powinniśmy się ubierać (stosownie do pogody).

Nie zapomnieliśmy również o tematyce związanej z pierwszą pomocą - wiemy pod jaki numer alarmowy dzwonić, by takową wezwać.

Czas realizacji projektu obfitował w wiele poznawczych wyzwań, z całą pewnością możemy go uznać, za okres obfitujący w wiedzę oraz zdobywanie nowych umiejętności.