Pszczoły


 

 

NAUCZYCIELKI:  Ewelina Pieprzyk, Gizela Król

ASYSTENTKA: Karolina Kapturska

 

Mamy 5-lat i 6 - lat jesteśmy „Pszczołami”. Uwielbiamy nasze przedszkole, możemy w nim rozwijać nasze talenty i zainteresowania. Każdy dzień wzbogaca nas o nowe, ciekawe doświadczenia. Z naszymi Paniami często wyjeżdżamy na wycieczki oraz wychodzimy na spacery. Najbardziej jednak lubimy zabawy w naszej sali i w ogrodzie przedszkolnym. Konstruujemy wspaniałe budowle z klocków, rysujemy, ale także chętnie i pięknie śpiewamy, gramy na instrumentach i wspaniale tańczymy.

Jesteśmy zawsze uśmiechnięci, weseli i rozbrykani!


09.2017  „ Kodeks- ważna rzecz !”

„ Pszczółki ” zapoznały się z zasadami zgodnego funkcjonowania w grupie i samodzielnie stworzyły Kodeks Grupowy, wymieniając właściwe i niewłaściwe zachowania. Obiecały przestrzegać ustalonych zasad przyklejając pod nimi swoje imię .

 


13.09.2017 Wizyta eksperta "Spotkanie mądrych sówek" 

Pani Ania-mama Uli odwiedziła naszą grupę i przyniosła ze sobą bardzo ciekawe książki. Poznaliśmy wielu dzielnych bohaterów i ich niezwykłe przygody. Najbardziej spodobała nam się książka o Smerfach, które są przyjaciółmi dzieci już od wielu lat.

 


16.10.2017. Teatrzyk "Lwia straż"

Pani Ania odwiedziła naszą grupę ponownie, ale tym razem wraz ze swoją córką Ulą przedstawiły dla nas  teatrzyk pt. "Lwia straż". W tym dniu również wszystkie dzieci przyniosły ze sobą do przedszkola egzotyczne zwierzęta, które w trakcie przedstawienia spotkały się z głównymi bohaterami.

 


18.10.2017 Warsztaty jesienne z rodzicami " Z teatrem na Ty !"

"Pszczółki" wraz rodzicami wzięły udział w jesiennych  warsztatach pt.: " Z teatrem na Ty !".

 Wesoła zabawa i radosna atmosfera towarzyszyła przez cały czas  grupie „ Pszczółek”.

Następnie wszyscy z wielkim zapałem  zabrali się do pracy i stworzyli piękne wesołe kukiełki,  których używamy podczas zabaw w naszym przedszkolnym teatrzyku.

 


19.10.2017 Teatrzyk  "Czerwony Kapturek"

W tym dniu odwiedziła nas Pani Kasia, która wraz z Mają przedstawiły nam teatrzyk kukiełkowy pt.: "Czerwony Kapturek". Dzieciom tak spodobał się teatrzyk , że poprosiły naszego eksperta o przygotowanie dla nich kukiełek głównych bohaterów.

 


23.10.2017 Teatrzyk  "Śpiąca Królewna""

Tym razem teatrzyk pt.: "Śpiąca Królewna" przedstawiła nam p. Ania wraz z Martą.  Dzieci z dużym skupieniem obserwowały losy wszystkich bohaterów, którzy na koniec otrzymali ogromne brawa !

 


08.11.2017 "Wycieczka na Stadion INEA"

"Pszczółki" wybrały się na wycieczkę na Stadion "INEA" na ul. Bułgarskiej w Poznaniu. Wraz z przewodnikiem miały możliwość zapoznania się z obiektem sportowym m.in. z salą konferencyjną, szatnią piłkarzy, a także  z maskotką klubu "KOZIOŁKIEM".

 


09.11.2017 "Rogale Marcińskie"

"Pszczółki" wiedzą, że 11 listopada przypada  Św. Marcina, które w Poznaniu hucznie świętujemy.  Starszaki poznały legendę o Św. Marcinie i wspólnie postanowiły upiec "Rogale Marcińskie" wraz z zaproszonym ekspertem Panią Agnieszką - mamą Kingi.

 


10. 11.2017 Teatrzyk "Jaś i Małgosia"

"Pszczółki" bardzo lubią teatrzyki, które przedstawiają im ich rodzice. Tym razem zaprosiły Panią Weronikę-mamę Ignasia, która przedstawiła wraz Ignasiem bardzo pouczający dla nas  teatrzyk pt.: "Jaś i Małgosia". Dzięki głównym bohaterom wiemy, jak należy się zachować podczas spotkania z nieznajomymi osobami.

 


„Warsztaty bożonarodzeniowe u Pszczółek”
14 grudnia dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w warsztatach świątecznych.
Przedszkolaki przygotowały dla swoich rodziców prezenty w postaci piosenek i tańców oraz  zaprosiły gości do wspólnego kolędowania przy kolorowej choince.
Następnie  wszyscy z wielkim zapałem  zabrali się do pracy i stworzyli piękne świąteczne choinki  z płatków kosmetycznych.
Na koniec spotkania rodzinka „ Pszczółek” pożegnała się, składając sobie świąteczne życzenia.