Ślimaczki


 

 

NAUCZYCIELKI:  Monika Klejnotowska, Aleksandra Farynowicz

POMOC WYCHOWAWCY: Renata Hulewicz, Karolina Przybylska

ASYSTENTKA: Mirosława Górczyk

 

 Jesteśmy najmłodszą grupą dzieci w naszej przedszkolnej krainie „Wesołej Ludwiczki”. Mamy po 3 - latka i wiele rzeczy w przedszkolu jest dla nas nowością. Stopniowo adaptujemy się do środowiska przedszkolnego pod czujnym okiem naszych kochanych pań. Z czasem czujemy się coraz bardziej bezpiecznie i z uśmiechem przekraczamy próg przedszkola, nie płacząc  już za mamą i tatą.

Choć jesteśmy jeszcze mali to chętnie poznajemy zasady panujące w grupie i uczymy się serdecznego i kulturalnego zachowania wobec naszych kolegów i koleżanek. Staramy się także być coraz bardziej samodzielni, chętnie śpiewamy piosenki, wykonujemy prace plastyczne oraz bierzemy udział w zajęciach edukacyjnych i zabawach  ruchowych.

Korzystając z pięknej pogody wychodzimy na spacery i poznajemy piękno otaczającej nas przyrody. 

Nasze panie zawsze dbają o to, abyśmy czuli się w przedszkolu jak w domu, dlatego uczymy się poprzez zabawę, w radosnej i przyjaznej atmosferze.

Wszystko to sprawia, że na naszych buziach pojawia się uśmiech i  zadowolenie z miło spędzonych chwil w przedszkolu!!!


Dzień Kredki w Ślimaczkach.

To nietypowe święto obchodziliśmy 22 listopada i było ono okazją do poznania różnych rodzajów kredek oraz utrwalenia nazw kolorów. Kredki pomogły nam w nauce liczenia oraz przy
zabawach muzyczno- ruchowych.

 

 


Dzień Pluszowego Misia.

W tym dniu "Ślimaczkom" towarzyszyła piosenka o dwóch malutkich misiach. Obejrzeliśmy film o tym, jak powstaje sympatyczny pluszak. Nie zabrakło też wesołych pląsów i zabaw ruchowych.

 

 


W ramach realizacji projektu T@blit "Ziemia- segregacja odpadów" zdobyliśmy wiele ważnych wiadomości. Wiemy, że odpady szkodzą środowisku, również wodzie- w rzekach, morzach. Sprawdziliśmy więc, co się dzieje z odpadami wrzuconymi do wody; utrwaliliśmy pojęcia: pływa, tonie, opada na dno, zanurza się. Po zajęciach jeszcze niektórzy z nas nadal samodzielnie dalej eksperymentowali!
 

 


Kolejny eksperyment w ramach realizacji projektu T@blit- Ziemia pomógł nam sprawdzić, jakie odpady rozkładają się w ziemi, a jakie nie. W mini-kompostownikach umieściliśmy ogryzek jabłka, foliowy woreczek, papierek od cukierka i chusteczkę higieniczną. Codziennie spryskiwaliśmy nasze kompostowniki sztucznym deszczem (ze zraszacza) i niecierpliwie czekaliśmy na efekt. Już wiemy, że w kompostowniku rozłożył się ogryzek, prawie cała chusteczka, a papierek od cukierka i foliowy woreczek - nie.

 


Na zakończenie projektu Ziemia zaprosiliśmy "Biedronki" na wydarzenie kulminacyjne - pokazaliśmy, jak można wykorzystać niepotrzebne już odpady. Ze zużytych opakowań po słodyczach zrobiliśmy instrumenty, które posłużyły nam do zabaw muzycznych. Równie świetnie bawiliśmy się z gazetami- chodzenie po nich, przeskakiwanie, ugniatanie kul, podrzucanie i łapanie i wiele innych zadań sprawiły, że świetnie się bawiliśmy!