Zające


 

 

NAUCZYCIELKI: Ewelina Pieprzyk, Gizela Król

ASYSTENTKA:

 

Mamy po 5 i 6 lat - jesteśmy „Zającami”. Uwielbiamy nasze przedszkole, możemy w nim rozwijać nasze talenty i zainteresowania. Każdy dzień wzbogaca nas o nowe, ciekawe doświadczenia. Z naszymi Paniami często wyjeżdżamy na wycieczki oraz wychodzimy na spacery. Najbardziej jednak lubimy zabawy w naszej sali i w ogrodzie przedszkolnym. Konstruujemy wspaniałe budowle z klocków, rysujemy, ale także chętnie i pięknie śpiewamy, gramy na instrumentach i wspaniale tańczymy.


Wrzesień u Zajączków !  

W pierwszym  tygodniu  rozmawialiśmy o  przedszkolu: m.in.  jak będziemy spędzać czas w zerówce. Wspólnie ustaliliśmy zasady, dzięki którym będzie nam się łatwiej bawić i uczyć.

Następnie wspominaliśmy  lato  i nasze podróże. Wskazywaliśmy  na mapie miejsce, w którym mieszkamy, a także góry, morze, jeziora i rzeki.
 

 
 


"Olimpiada Sportowa"

17.09.2018r.  Uczestniczyliśmy w   SPORTOWEJ OLIMPIADZIE PRZEDSZKOLAKÓW w Szkole Podstawowej nr 20.  Dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych takich jak: bieg z butelkami, tor przeszkód, rzuty do celu itd. Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali medale i pamiątkowy dyplom.
 

  
 


"Dzień głośnego czytania"

28.09.2018 W tym dniu naszą grupę odwiedziło wielu rodziców, którzy  przynieśli ze sobą bardzo ciekawe książki. Poznaliśmy wielu dzielnych bohaterów i ich niezwykłe przygody. Bajki były inspiracją dla dzieci do wykonania własnych kolorowych książeczek.
 

 


Wycieczka do Komendy Policji

Dnia 25.10.2018r.  pojechaliśmy na wycieczkę do Komendy Policji na ul. Polanka. 

Podczas której  wzbogaciliśmy  wiadomości  n/t   pracy policjantów;  zwiedzaliśmy  budynek komendy, mieliśmy okazje zobaczyć monitoring miasta Poznania oraz zostały nam  pobrane odciski palców. Na koniec mogliśmy się poczuć jak prawdziwi policjanci i wsiedliśmy do radiowozu policyjnego.

 

 


Koncert w Szkole Muzycznej

31.10.2018r. Zajączki wybrały się na koncert do Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2  na koncert: "MUZYKA W KOLE I ZESPOLE". Przedszkolaki miały okazję wysłuchać różnych utworów zagranych na instrumentach muzycznych oraz obejrzeć wspaniałe choreografie zaprezentowane przez zespoły rytmiczne m.in. do utworu ”We go together" z musicalu "Grease".