Zające


 

 

NAUCZYCIELKI: Ewelina Pieprzyk, Gizela Król

ASYSTENTKA:

 

Mamy po 5 i 6 lat - jesteśmy „Zającami”. Uwielbiamy nasze przedszkole, możemy w nim rozwijać nasze talenty i zainteresowania. Każdy dzień wzbogaca nas o nowe, ciekawe doświadczenia. Z naszymi Paniami często wyjeżdżamy na wycieczki oraz wychodzimy na spacery. Najbardziej jednak lubimy zabawy w naszej sali i w ogrodzie przedszkolnym. Konstruujemy wspaniałe budowle z klocków, rysujemy, ale także chętnie i pięknie śpiewamy, gramy na instrumentach i wspaniale tańczymy.


Wrzesień u Zajączków !  

W pierwszym  tygodniu  rozmawialiśmy o  przedszkolu: m.in.  jak będziemy spędzać czas w zerówce. Wspólnie ustaliliśmy zasady, dzięki którym będzie nam się łatwiej bawić i uczyć.

Następnie wspominaliśmy  lato  i nasze podróże. Wskazywaliśmy  na mapie miejsce, w którym mieszkamy, a także góry, morze, jeziora i rzeki.
 

 
 


"Olimpiada Sportowa"

17.09.2018r.  Uczestniczyliśmy w  SPORTOWEJ OLIMPIADZIE PRZEDSZKOLAKÓW w Szkole Podstawowej nr 20.  Dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych takich jak: bieg z butelkami, tor przeszkód, rzuty do celu itd. Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali medale i pamiątkowy dyplom.
 

  
 


"Dzień głośnego czytania"

28.09.2018 W tym dniu naszą grupę odwiedziło wielu rodziców, którzy  przynieśli ze sobą bardzo ciekawe książki. Poznaliśmy wielu dzielnych bohaterów i ich niezwykłe przygody. Bajki były inspiracją dla dzieci do wykonania własnych kolorowych książeczek.
 

 


Wycieczka do Komendy Policji

Dnia 25.10.2018r.  pojechaliśmy na wycieczkę do Komendy Policji na ul. Polanka. 

Podczas której  wzbogaciliśmy  wiadomości  n/t   pracy policjantów;  zwiedzaliśmy  budynek komendy, mieliśmy okazje zobaczyć monitoring miasta Poznania oraz zostały nam  pobrane odciski palców. Na koniec mogliśmy się poczuć jak prawdziwi policjanci i wsiedliśmy do radiowozu policyjnego.

 

 


Koncert w Szkole Muzycznej

31.10.2018r. Zajączki wybrały się na koncert do Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2  na koncert: "MUZYKA W KOLE I ZESPOLE". Przedszkolaki miały okazję wysłuchać różnych utworów zagranych na instrumentach muzycznych oraz obejrzeć wspaniałe choreografie zaprezentowane przez zespoły rytmiczne m.in. do utworu ”We go together" z musicalu "Grease".

 

 


Jesienne zabawy  Zajączków

05.11.2018r., Zajączki podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym utrwaliły swoje wiadomości dotyczące różnych  gatunków drzew oraz budowy liści. Następnie  postanowiły  pobawić się: "DARAMI JESIENI"- podrzucając wielobarwne liście.

 

 


Zajączki na marszu z okazji Dnia Niepodległości

09.11.2018r., Zajączki z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę udały się na marsz, podczas, którego rozdawały własnoręcznie wykonane flagi mieszkańcom pobliskich osiedli. Starszaki są bardzo dumne, że są Polakami i już od najmłodszych lat kształtują postawę patriotyczną.
 

 


Muzyka klasyczna u Zajączków

16.11.2018r., Starszaki gościły Panią Anię - mamę Uli, która przygotowała  zajęcia pt.: "Spotkanie z muzyką klasyczną". Dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości n/t różnych instrumentów muzycznych: ich wyglądu oraz brzmienia. Następnie Zajączki rysowały to co "słyszały" podczas słuchania muzyki poważnej (m.in."Fryderyk Chopin - Nocturne Opus 9 No. 2" oraz "Ludwig van Beethoven Symphony No. 5 in C minor").
 

 


Zajączki w SP18

19.11.2018r., Starszaki wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 18 na zajęcia sportowe. Przedszkolaki wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych w sali gimnastycznej m.in. tor przeszkód; bieg slalomem czy przejście po ławeczce.  Dziękujmy Pani Justynie za zaproszenie i przeprowadzanie ciekawych zajęć!
 

 


Wizyta w SP 18

17.12.2018r. Starszaki ponownie wybrały się  na zajęcia sportowe do Szkoły Podstawowej nr 18 . Tym razem dzieci wzięły udział w zawodach sportowych m.in. bieg slalomem, bieg w parach z hula hop, turlanie piłki itd. Na zakończenie grupa otrzymała pamiątkowy  puchar oraz upominki. Dziękujemy !