Zające


 

 

NAUCZYCIELKI: Ewelina Pieprzyk, Gizela Król

ASYSTENTKA:

 

Mamy po 5 i 6 lat - jesteśmy „Zającami”. Uwielbiamy nasze przedszkole, możemy w nim rozwijać nasze talenty i zainteresowania. Każdy dzień wzbogaca nas o nowe, ciekawe doświadczenia. Z naszymi Paniami często wyjeżdżamy na wycieczki oraz wychodzimy na spacery. Najbardziej jednak lubimy zabawy w naszej sali i w ogrodzie przedszkolnym. Konstruujemy wspaniałe budowle z klocków, rysujemy, ale także chętnie i pięknie śpiewamy, gramy na instrumentach i wspaniale tańczymy.


Wrzesień u Zajączków !  

W pierwszym  tygodniu  rozmawialiśmy o  przedszkolu: m.in.  jak będziemy spędzać czas w zerówce. Wspólnie ustaliliśmy zasady, dzięki którym będzie nam się łatwiej bawić i uczyć.

Następnie wspominaliśmy  lato  i nasze podróże. Wskazywaliśmy  na mapie miejsce, w którym mieszkamy, a także góry, morze, jeziora i rzeki.
 

 
 


"Olimpiada Sportowa"

17.09.2018r.  Uczestniczyliśmy w  SPORTOWEJ OLIMPIADZIE PRZEDSZKOLAKÓW w Szkole Podstawowej nr 20.  Dzieci wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych takich jak: bieg z butelkami, tor przeszkód, rzuty do celu itd. Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali medale i pamiątkowy dyplom.
 

  
 


"Dzień głośnego czytania"

28.09.2018 W tym dniu naszą grupę odwiedziło wielu rodziców, którzy  przynieśli ze sobą bardzo ciekawe książki. Poznaliśmy wielu dzielnych bohaterów i ich niezwykłe przygody. Bajki były inspiracją dla dzieci do wykonania własnych kolorowych książeczek.
 

 


Wycieczka do Komendy Policji

Dnia 25.10.2018r.  pojechaliśmy na wycieczkę do Komendy Policji na ul. Polanka. 

Podczas której  wzbogaciliśmy  wiadomości  n/t   pracy policjantów;  zwiedzaliśmy  budynek komendy, mieliśmy okazje zobaczyć monitoring miasta Poznania oraz zostały nam  pobrane odciski palców. Na koniec mogliśmy się poczuć jak prawdziwi policjanci i wsiedliśmy do radiowozu policyjnego.

 

 


Koncert w Szkole Muzycznej

31.10.2018r. Zajączki wybrały się na koncert do Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2  na koncert: "MUZYKA W KOLE I ZESPOLE". Przedszkolaki miały okazję wysłuchać różnych utworów zagranych na instrumentach muzycznych oraz obejrzeć wspaniałe choreografie zaprezentowane przez zespoły rytmiczne m.in. do utworu ”We go together" z musicalu "Grease".

 

 


Jesienne zabawy  Zajączków

05.11.2018r., Zajączki podczas pobytu w ogrodzie przedszkolnym utrwaliły swoje wiadomości dotyczące różnych  gatunków drzew oraz budowy liści. Następnie  postanowiły  pobawić się: "DARAMI JESIENI"- podrzucając wielobarwne liście.

 

 


Zajączki na marszu z okazji Dnia Niepodległości

09.11.2018r., Zajączki z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę udały się na marsz, podczas, którego rozdawały własnoręcznie wykonane flagi mieszkańcom pobliskich osiedli. Starszaki są bardzo dumne, że są Polakami i już od najmłodszych lat kształtują postawę patriotyczną.
 

 


Muzyka klasyczna u Zajączków

16.11.2018r., Starszaki gościły Panią Anię - mamę Uli, która przygotowała  zajęcia pt.: "Spotkanie z muzyką klasyczną". Dzieci miały okazję wzbogacić swoje wiadomości n/t różnych instrumentów muzycznych: ich wyglądu oraz brzmienia. Następnie Zajączki rysowały to co "słyszały" podczas słuchania muzyki poważnej (m.in."Fryderyk Chopin - Nocturne Opus 9 No. 2" oraz "Ludwig van Beethoven Symphony No. 5 in C minor").
 

 


Zajączki w SP18

19.11.2018r., Starszaki wybrały się do Szkoły Podstawowej nr 18 na zajęcia sportowe. Przedszkolaki wzięły udział w różnych konkurencjach sportowych w sali gimnastycznej m.in. tor przeszkód; bieg slalomem czy przejście po ławeczce.  Dziękujmy Pani Justynie za zaproszenie i przeprowadzanie ciekawych zajęć!
 

 


Wizyta żołnierza
23.11.2018r.  Odwiedził nas Pan Jacek, który jest żołnierzem. Podczas zajęć dzieci miały okazję przyjrzeć się przedmiotom, które są niezbędne dla żołnierza podczas jego pracy oraz zajrzeć  do żołnierskiego plecaka. Jednak największą atrakcją  dla były dzieci modele oraz zdjęcia samolotów wojskowych z których korzystano dawniej i dziś.

 


 


Fabryka Miśków
 

30.11.2018r. Zajączki wybrały się na wycieczkę do sklepu SMYK , podczas której wzięły udział w projekcie "FABRYKA MIŚKÓW" . Dzieci zaprojektowały  pluszowego misia, zgodnie ze swoim wyobrażeniem i pomysłem. Na zakończenie wszystkie dzieci  wspólnie wybrały  imię dla  nowego przyjaciela i nazwały go : "Ludwiczek" !
 

 


Wizyta w SP 50
 

03.12.2018r. Zajączki wzięły udział w zabawach i konkurencjach  sportowych w Szkole Podstawowej nr 50 w Poznaniu.  Dzieci miały okazję zatańczyć wraz z uczennicami tej szkoły oraz wziąć udział w zabawach ruchowych wraz z przedszkolakami z innych placówek. Na zakończenie otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom oraz kolorowe balony !

 


 


Wizyta w SP 18

17.12.2018r. Starszaki ponownie wybrały się  na zajęcia sportowe do Szkoły Podstawowej nr 18 . Tym razem dzieci wzięły udział w zawodach sportowych m.in. bieg slalomem, bieg w parach z hula hop, turlanie piłki itd. Na zakończenie grupa otrzymała pamiątkowy  puchar oraz upominki. Dziękujemy !


Laboratorium Wyobraźni

04.02. 2019 Starszaki wybrały się do  Laboratorium Wyobraźni. Dzięki wycieczce mogliśmy zrozumieć  otaczające nas zjawiska, odkrywaliśmy odpowiedzi na naukowe zagadki. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat Układu Słonecznego dzięki wizycie w Planetarium. A na koniec wzięliśmy udział w "Eksperymentarium" w który stworzyliśmy własne perfumy.

 


 


Olimpiada Sportowa Szkole Podstawowej nr 20

12.02. 2019r. Starszaki uczestniczyły w Olimpiadzie Sportowej w  Szkole Podstawowej nr 20.  Na początku mali sportowcy wzięły udział w zabawach integrujących dzieci z różnych przedszkoli, a następnie uczestniczyli w konkurencjach sportowych takich jak: zawieszanie klamerek na sznurku, zbieranie ziemniaków, w wyścigach w workach czy w skakaniu na dużych piłkach. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowy dyplom i pozowały do wspólnego zdjęcia.

 


 


Wizyta w Szkole Podstawowej nr 18

01.03.2019r. Zajączki już po raz kolejny wybrały się na  na  zajęcia muzyczno-ruchowe do Szkoły Podstawowej nr 18.  Dziękujemy Panie Justynie za zaproszenie oraz przygotowanie wspaniałych raz pełnych energii zabaw.
 

 


Wizyta w Muzeum Narodowym

12.03.2019r. Zajączki wybrały się do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną: "Gra w kolory". Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały obrazy, dzięki którym utrwaliły swoją wiedzę n/t barw podstawowych i pochodnych,  mogły poczuć temperaturę barw ciepłych i zimnych. A na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczne będące wynikiem mieszania barw.

 

 


Koncert w Szkole Muzycznej

27.03. 2019r. Starszaki ponownie wybrały się do Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2 w Poznaniu tym razem na koncert: "POZNAJEMY INSTRUMENTY MUZYCZNE". Przedszkolaki miały okazję poznać budowę oraz brzmienie takich instrumentów jak np.: kontrabas, klarnet,  fagot oraz wysłuchać wspaniałych utworów zagranych na tych instrumentach.